Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy két évesnél mik lehetnek...

Egy két évesnél mik lehetnek a lehetséges autizmus jelei?

Figyelt kérdés
2016. jún. 15. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem veszi fel a szemkontaktust. Nem követi a tekinteted.

Szociális készségei gyengék, nem szívesen barátkozik.

Nem ismeri fel a hangulataid.


Ennyi idősen az se tuti ha mind jelentkezik.


Miből gondolod, hogy autista lehet?

2016. jún. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Korababa és rettegek..

Nem beszél (egy szót sem) mutogatva és a maga kis hangjaival kommunikál viszont azt elég jól legtöbbször idegen is megérti. nevére hallgat, szemkontaktust tartja, arckifejezésekkel is kommunikál. Barátkozik is sőt... Puszit ad, kérésre még szimpatikus idegenek is, 5 perc megfigyelés után szerintem mindenkivel leáll játszani. Viszont nem bírja a tömeget, hangoskodást (vásár , gyereknap például ilyeneket) nagyon akaratos, hisztis. Mostanában ha valami nem úgy van ahogy elképzeli sikít ugrál, hisztizik. Van hogy nem akar együttműködni, mintha falnak beszélnék (pl tudom hogy tudja a testrészeit de nem mutatja meg, vagy az állathangokból is a maga módján 6-7 már megy de nem mindig adja elő) van hogy nagyon együtt működő segít takarítani, figyel mikor magyarázok de vannak olyan napok mikor betonfal...

2016. jún. 15. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyermeked teljesen korának megfelelően viselkedik. A dackorszak már csak ilyen...

A beszédben lehet hogy kicsit el van maradva. Egyáltalán semmit nem mond? Azt sem hogy anya meg baba?

2016. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez mind oke. Nekem 3 gyerekem kozul az elso kicsit kesobb csinalt dolgokat (pl. beszed is), mar iskolas es nagyon ugyes. En is gorcsoltem, nem birtam kivarni, hogy csinaljon dolgokat. O az elso gyereked? Szerintem kicsit "szallj le rola", nem gonoszsagbol irom. Kicsit varni kell ra. Amiket irtal, azok alapjan szerintem oke.
2016. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen az első és egyetlen. Semmit, vagyis ehm mint nem ( érdekes hogy más gyerek előtt sikerült már rendes nemnek is) és a ig mint igen, vi mint víz. De ezeket sem mindig legtöbbször heves fejrázással jelez. Volt egy két szó amit valaha is hallottunk tőle, habár néha úgy érzem csak beképzeltem erre azt mondta a doktornénik raktároz...

Szeptembertől beírattam fél napos családi bölcsibe hátha a több gyerek jó hatással van rá.

2016. jún. 15. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mik a jelei, de azt igen hogy nagy különbségek vannak a gyerekek között. A nagylány nálunk 3 évesen még semmit nem beszélt. Ahogy elkezdte az ovit rá 3 hónapra megindult a nyelve. Vele kellett logopédushoz járni és voltak gondok a logikai képességével. Most elsős, gyönyörűen olvas, ír, de a matek már most látszik, hogy nem lesz az erőssége, de engem is megbuktattak párszor, mégis lediplomáztam:D. Nem volt semmi gond a szülésnél vele. A kicsinél voltak gondok, oxigénhiány, 4-es apgar stb. Rettegtem én is, de lassan kezdek megnyugodni. Én a feszes izomzattól féltem, de kitornáztatták neki. Jövő hónapban lesz 2 éves és folyékonyan beszél, rengeteg dalt énekel, nagyon kis okos csaj. Szerintem ne aggódj, mert nincs két egyforma gyerek.
2016. jún. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!