Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap lesz 3 hetes a babám,...

Holnap lesz 3 hetes a babám, de még nem esett le a köldökcsonk? Aggódjak? Nektek mikor esett le?

Figyelt kérdés

A kisfiamnal sokkal hamarabb lepottyant, az első héten kb.

Mikor kell neki leesnie?

Szép egyébként neki, nem piros, nem váladékozik, nem vérzik, tiszta, de mindenhol azt olvasom hogy 2 hetes koráig le kell esnie.

Idős a háziorvos , most koronavirus miatt nem is tudom hogy el tudnám e vinni hozzá, nem rendel.

A csonkot octenisepttel kezelem napi egyszer fürdés után egyébként. Alkoholt nem használok rá.


2020. ápr. 28. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első fiamnak 3 hónaposan (!) esett le. Gyakorlatilag már leszáradt, de tartotta az alja. Nekem akkor azt mondták, hogy ha nem valadekozik, nem vérzik, nem piros, gyulladt, akkor nincs baj. A többieknek nálam is pár nap alatt leesett.
2020. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3 hósan? Az igen. 😱 Akkor én se aggódok annyira, köszi!
2020. ápr. 28. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
3 és fél hetesen esett le nálunk is. Én ugy voltam vele, ha négy hetesen se esik le, szólok a védőnőnek, de leesett addig.
2020. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hagyd az octeniseptet

Csak ha széklet, vizelet megy raá, akkor fújd.

Annyira fertőtlenít, hogy mondent kiirt, amitől leene a csonk.

Abbahagytam, rá 2. Nap leesett a fiamnak

3 hetes kora körül volt..ekkor untam meg, mert a lányomnak 5 naposan esett le.

2020. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá hogy már nincs szükség az octeniseptre. Igazából már csak vár van ott. Hagyagolom akkor picit köszi, hátha bejön nálunk is. De az is lehet gond hogy túl közel kötötték a hasához? Neki nincs ott ilyen kiálló lógó csonk, csak egy tök lapos seb igazából .
2020. ápr. 29. 07:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is csak nagyon pici volt a csonk. Octenisepttel kezeltem, napi többször is kitöröltem mert váladékozott neki kicsit.

10 naposan esett le neki

2020. ápr. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak 4 hetesen esett le, pedig alkohollal kitörölgettem mindennap 1x. Kicsit váladékozott, de a doki azt mondta szép, majd egyszer csak leesik. Nem is piszkáltam.
2020. ápr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Abbahagytam az octeniseptet és tényleg leesett mára. Azt nem tudom hogy anélkül is leesett volna -e, de tény hogy most leesett 😅
2020. máj. 2. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!