Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell megkezdeni a...

Mikor kell megkezdeni a hozzátáplálást, ha még csak szopizik a baba?

Figyelt kérdés
Most lesz 3 hónapos a kisfiam, és az "öregek" szerint 3 hónapos kor után el kell kezdeni a hozzátáplálást. Reszelt alma, meg ilyenek. Igaz ez?
2008. nov. 23. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hónaposan kezdtem el adni neki almalevet. Utána baracklé, majd sütőtök püré. Most 5 hónapos, de sajna szinte semmi nem ízlik neki, így még mindig anyatejet kap. Mostanában az az álláspont, hogy 6 hónapig semmi, csak anyatej. A gyerekorvos mondta, hogy gyümi leveket adhatok neki. Sok sikert és jó babázást!
2008. nov. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi tápszeresek vagyunk, de még mi is csak az 5 hónap után kezdtük el a gyümiket. Én borzasztóan sajnálom, hogy nem tudtam szoptatni, és ha szoptatnék 6 hónap előtt semmiképp nem adnék neki csak anyatejet.Sőt, azt is hallottam, hogy a tápszereseknél is már illik megvárni az 5-6 hónapot, nemhogy az anyatejeseknél. És , persze régen ilyenkor már sokmindent adtak a babáknal, 6 hónaposan szinte mindent ettek, de szerintem az más világ volt az élelmiszerek szempontjából, akkor tényleg táplálóbbak voltak az élelmiszerek mint most, tele vannak mérgekkel, az anyatej kincset ér. Sőt még a "hülye"tápszer is jobb szerintem 5-6 hónapig mint a kínai élelmiszerek. Persze mi is piacon vásárolunk bácsikáktól,néniktől...

Persze mindenkinek szíve joga azzal etetni a babáját amivel akarja.

2008. nov. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2008. nov. 23. 17:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is csak szopizik a kisbabám, és majdnem 6 hónapos. A védőnőm és a gyerekorvosom tanácsára nem kezdtük még el a hozzátáplálást, mivel szerintük 6 hónapos korig az emésztőrendszer nincs felkészülve más típusú ételek megemésztésére, ez pedig túl korai hozzátáplálás esetén a későbbiekben emésztési problémákat okozhat. Persze az "öregek" szerint két hónaposan már tehéntejet is lehet adni a babáknak. A tudomány azonban már sokat fejlődött az ő idejük óta, és én inkább hiszek a az új kutatási eredményeknek.
2008. nov. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!