Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azon gondolkodunk, hogy 2...

Azon gondolkodunk, hogy 2 keresztnevet adunk a kislányunknak, mert nem tudunk dönteni a 2 közül. Viszont akkor hogyan szólítsuk? Egyszer így, másszor úgy? Vagy a mindkét néven egyszerre?

Figyelt kérdés
Van olyan, akinek 2 keresztneve van és mindkettőt használja?

2020. ápr. 30. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, mi sem tudtunk dönteni 2 név között. Az apukája hívja az egyiken én meg a másikon, mind a ketten bezézzük. Ha rosszalkodik akkor használjuk mind a kettőt egyszerre 😁
2020. ápr. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ismertem olyan családot, ahol az egyik gyereknek kettő, a másiknak három(!) neve volt felváltva használva. Mindegyikre egyformán hallgattak.
2020. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Felénk a legtöbb családban van a gyereknek egy "fő" neve, azon szólítják, a másikat meg csak hivatalos papírokon tüntetik fel.
2020. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi csak az első nevét használjuk. Tulajdonképpen azért adtunk neki 2 nevet, mert nagyon gyakori a vezetéknév és rövid is. Néha szoktuk mondani neki a második nevet, de nem akarjuk összezavarni, még csak egyéves múlt.
2020. ápr. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk döntsétek el. Ha ész nincs, pénzfeldobással.
2020. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a nagynal van ketto ha nagyon nem akar szot fogadni a melindara akkor a veronikat hasznaljuk na akkor pikk pakk jo kislany lesz 😁😂
2020. ápr. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ferjemnek 1 , családjaban is 1 , nekem 2 és a családokban is 2 név van. A fiamnak szintén 2 neve van.


Én csak az egyikre hallgatok. A fiamnak mind a két nevét mondjuk. Apja az egyiken én a másikon. De van mikor egybe mondjuk neki mind a kettő nevet, hogy megtanulja és mindegyikre figyeljen.

2020. ápr. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Őszintén én nagyon kevés esetet tudok elképzelni, amikor egymás mellett olyan nagyon jól hangzik két keresztnév egyben kimondva rendszeresen. Pl a Kaszáék gyerekének a neve, a Lora Bella szerintem jól hangzik egyben, de mondjuk egy Flóra Grétát nekem nagyon kacifántos lenne egyben kimondani minden alkalommal. Én ha nem tudnék dönteni a férjemmel két név között, akkor egyértelmű lenne, hogy leteszünk a favoritról és választunk egy harmadikat, ami mindkettőnknek tetszik, de egyikünknek sem a kedvence.
2020. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó! Nálunk sem azért van a 2 név, mert nem tudtunk választani. Hanem pont hogy azért, mert a férjem ragaszkodott ahhoz hogy tovább vigye a nevét, ami szerintem is jó dolog. (Mi régimódi vágásúak vagyunk) és emellett a név mellett meg az a név szerepel amit én adtam a fiamnak, ami mind a kettőnknek tetszett. Pont azért hogy még se legyen olyan snasz a neve. És tökéletesen passzol és illik rá. Köszöni, jól van!
2020. ápr. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

#9


Ne vedd magadra, sztem nem rólad van szó hanem a kérdezőről.


Nálunk a fiúnk az apja után kapta a nevét, és én végül azért tettem le a második keresztnevrol mert tetszett az első, és nem akartam, hogy esetleg a másodikon szólíttassa magát.


Ismerek egy párt akik nem tudtak dönteni, hogy hívják a gyereket, ezért mindkettőt adták neki, hogy majd egyikük így szólítja, másik úgy. A gyakorlatban meg végül az egyiket használják csak, hogy ne zavarják össze a babát. Szerintem ti is adjátok mindkettőt, ha ebben ilyen nagy az egyetértés, és majd kiderül, hogyan fogjátok szólítani, amikor megszületik 😊

2020. máj. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!