Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ekkora baj hogy cumit...

Tényleg ekkora baj hogy cumit adtam a kislányunknak?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kislányunk.soha nem fogadta el a cumit,mindig ahogy a szájába ért már köpte is ki.nem is erőltettem,az első 3 hónapban talán 4szer próbáltam neki adni.ma egész nap szinte megállás nélkül sírdogállt a kicsi.este nem akart elaludni,próbáltam sok mindent(ringatás,ének,simogatás)de végül beletettem a szájába a cumit és azzal 3 perc alatt elaludt.azért csináltam ezt mert mondom hátha ez segít valahogy.a férjemnek elnondtam hogy mit csináltam és erre teljesen kiakadt.hogy miért adtam neki oda a cumit amikor soha nem fogadta el.hozzáteszem hogy miután elaludt a kicsi ki is vettem a cumit a szájából és nem ébredt meg rá.tényleg ennyire rosszat tettem ezzel hogy így le kelett hurrogni?úgy bánt a dolog.valószínű rossz anya vagyok amiért el sem tudom altatni az én kicsikémet
2019. ápr. 17. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya!

Én sem akartam hogy cumis legyen, de egyszerűen annyira sírós baba volt hogy elkeseredésemben csak adtam neki. Nem mondom hogy folyton lóg a szájába de tudja mikor kell neki és akkor a szájába veszi.

2019. ápr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, ezer éve adnak cumit a kisgyerekeknek.

Nekem is azt mondta a védőnő, hogy ne adjak a gyereknek, mert cumizavara lesz, én nem is vettem. A kórházban a kislányom megállás nélkül ordított, nesze neked baba-mama szoba, a nővérkék elhajtottak, mondván oldjam meg, meg ők nem tehetnek róla, hogy nem hoztam cumit. Otthon folytatódott a dolog, felhívtam anyukámat, ő is egyből azt kérdezte, hogy hát hol a cumi. Akkor a férjem elment, és vett egyet neki. Onnantól volt csend.

Aztán persze a baba-mama klubban jöttek a bezzeganyák, hogy csak a lusta szülő ad cumit a gyereknek, na az ilyeneknek a fejébe tudnám borítani az asztalt. A gyereknek az jó, hogy megállás nélkül ordít?! Ha azzal alszik, attól nyugszik meg, akkor az a gyereknek is előny.

Amúgy fura, hogy most fogadta el, de legalább nálatok nem lesz már tuti cumizavar.

Amúgy mi is csak alváshoz használtuk, a lányom sajnos már 2 hónapos korában sem fogadta el, de a fiamnak már rögtön vettünk, ő 1 éves koráig kérte, utána ő sem. Túlzásba nem szabad vinni. Anyám mondjuk nonstop dugdosta a gyerek szájába, ha már megnyikkant akkor is, de az enyémek elég önérzetesek, simán kiköpte, ha nem kellett neki. Ha azért bőg, mert éhes, vagy bekakilt, a cumi nem nyugtatta meg. Szerintem semmi rosszat nem tettél ezzel, majd leszokik róla.

2019. ápr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz anya. 8 hónapos babám csak altataskor kap cumit. Míg kisebb volt sokszor elaludt a cicimen, aztán mikor már nem aludt el rajta, sirdogalt az almossagtol, próbáltam majdnem minden variációt az altatás rá, ez volt a leghatekonyabb, főleg h neki eleinte sokszor hörgött, és féltem, nehogy rosszabbodjon neki. Amúgy anyatejes baba?
2019. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen anyatejes.ilyenkor ha nem alszik el este és nagyon sírdogál akkor mindig cicire teszem.ilyenkor nem iszik tejet szerintem csak cuminak használja a cicimet.nem tudom hogy ma miért fogadta el,de szerintem jön a foga és jó volt neki valamit"rágni"ami masszírozza az ínyét.pedig bekentem neki dologéllel.
2019. ápr. 17. 21:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A Dologel homeopatias, a Dentinox nekumk sokkal jobban hasznalt, abban lidocain van, az jol erzestelenit. Cumizavaros barmikor lehet, 1 eves kor utan is, illetve haraphat is a cicire, de ha ez valik be, akkor miert kellene szenvedned a cicin altatassal? En azt csinaltam az elso gyerekkel, mert jujjuj, a cumi az nem jo, azzal ugy mar nem igeny szerint szopik, meg egy ideig jollakottsag erzetet kuld az agyba, igy sulygyarapodasi problemaknal nem ajanljak, de nekunk nem volt ilyen, en foggal-korommel ragaszkodtamhozza, hogy ne legyen cumi, ki is keszultem, mert rengeteget ebredt, csak velem nyugodott meg. Akkor azt gondoltam jo dontesnek, a masodiknal viszont mar aludni akarok, nem martirkodni. Most annyi az elonyom, hogy tisztaban vagyok a kockazatokkal. A cumizavar kialakulasanak kockazata kb. 1:5-hoz, tehat 5 gyerekbol 4-nel jo esellyel nem alakul ki. Ha igen, akkor meg tudni fogom, mi a teendo, bar az tenyleg nehez helyzet. Az elso gyerekemnel ragaszkodtam az anyatejhez, a masodiknal, ha ennyit akar cicin csungni, lehet, bevallalom inkabb a cumizavar kockazatat.


Oke, hogy mi a biologiai norma, hogy az bergyerek fugg sokaig az anyjatol, meg a mellen logna naphosszat, de nem torzskozossegben elunk, hogy oten atveszik helyettem az altatast meg a szoptatast, ha en ki vagyok merulve. Nuklearis csalad van a legtobb helyen, es vagy van segitseg, vagy nincs. Napi szintu nem sok helyen van. En nem akarok meg egyszer igy kimerulni.


Ferjed mennyit altatja? Mennyit veszi at, ha nyugos? Te mennyit tudsz pihenni? Ha annyira cumiellenes, a legkozelebbi ilyen nagy sirasnal a kezebe nyomhatod, hogy oldja meg, aztan majd kiderul, odanyul-e vegul o is a cumiert...

2019. ápr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
1 éves kor után már miért lenne cumizavaros? Tudod egyáltalán mit jelent? 1 hónapos korig áll fent a dolog, bár szerintem inkább legenda, én személyesen nem ismertem senkit, akinek a babája az üres cumi miatt ne lett volna hajlandó szopni. A cumisüveg az már más téma, bár az enyém meg abból nem volt hajlandó inni a cici után. Bajban is voltam, mert nem tudtam otthon hagyni senkivel, hiába fejtem előtte. Szóval szerintem néha meg nem is árt a gyerekeket nem ciciből is itatni, hogy azt is megszokja.
2019. ápr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is épp ezt akartam írni, h a férjed megprobalhatna ilyenkor elaktatni.,mert nem olyan egyszerű. Igaz nekem altatasnal kap cumit, ha nem alszik el mellen, de amint elaludt, ki eszem óvatosan a szájából, és ha a babakocsiban alszik el, ott meg mindig magától kikopi.
2019. ápr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan, a rossz anyaság nem itt kezdődik! Látnád az én kislányomat... 6 cumi van az ágyában. Addig fészkelődik, míg ki nem választja a legszimpatikusabbat, egy másik a kezébe, és már alszik is. Másfél éves, 1 éve így alszik el. Napközben csak akkor kell, ha vmi extra nagy baja van. Majd elhagyjuk, nem aggódok. A fiam sokkal nagyobb cumis volt, fogzáskor pl állandóan a szájában lógott. 2 év 2 hónaposan önszántából dobta ki. Pedig annak idején én is tiltakoztam a cumi ellen, aztán mégis megkapták, mikor túljátszották a cicizést (főleg éjjel).
2019. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%
De lehet 1 év után is cumizavados, ismerek is olyat,akinel volt. A cumisuveget nekem se veszi el, én is csak annyit tudok relmenni otthonrol, h a következő szopizasra hazaerjek, fel decis poharbol szoktam itatni, ha csuklik, de már egyre többször itatom annál nagyobb poharbol. De még annyira nem megy neki ügyesen, van, h mellé folyik, ezért nem adok neki abból anyatejet, nem akarom így elpazarolni. Majd,ha rendesen megtanult belőle inni.
2019. ápr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
*poharbol csak vizet iszik
2019. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!