Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos, fejjel esett le...

16 hónapos, fejjel esett le az ágyról. Ott ültem mellette, észleltem, hogy le fog esni, de nem tudtam már elkapni. Mit figyeljek?

Figyelt kérdés

Kb 60 cm magas az ágy, homloka azonnal belilult egy nagy foltban. Nagyon sírt, de nem sokáig. Picit a "járása", mászása ingatag, bizonytalan.

Nálunk a faluban nincs gyerekorvos. Kórház kb 15 km. Milyen jelekre figyeljek?

Játszott miután megnyugodott, de nyűgös, bár már fél 5től ébren van.


2020. máj. 8. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Én ettől kevesebb tünettel is bevittem, ha hány, akkor azonnal kórház.
2020. máj. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj, hogy a pici nem tudja elmondani, hogy milyen tünetei vannak. Agyrázkódása lehet az eséstől. Fajhat a feje, esetleg szédül, azért bizonytalan a járása. Figyeld, hogy nem lázas-e, nincs-e hányingere. Nézz utana a neten az agyrázkódás tüneteinek, kezelésének! Nyugalom, borogatás segíthet. Ha nincs is gyerekorvos, a háziorvost vagy az ügyeletet felhívhatod, hogy mire figyelj, mit ajánlanak!

Jobbulast, remélem, nincs nagy baj!

2020. máj. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Ha mozgás kordinációja azóta "fura" neurológus kéne lássa. Pupilla vizsgálat, reflexek, satöbbi. Ha bágyadt, aluszékony, csendesebb a megszokottnál, étvágytalan, illetve ha hányna (sugárhányás általában) azonnal vidd be. Sok ilyet láttam, általában ilyen tüneteknél gyerekorvos éjszakára is kórházi megfigyelést rendel el(nálunk) Ezek az agyrázkódás, traumás koponya-agy tünetei gyerekeknél. Egy sebész is jó lenne ha látná, eldönti indokolt e a koponya röntgen. Egy röntgen asszisztens kismama
2020. máj. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
En azonnal bevinnem. Lila, bizonytalan. Inkább várok feleslegesen egy csomót, mint, hogy gond legyen.
2020. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azóta hogy van? A János kh gyerekosztalyat meg tudod kérdezni akár Facebookon is. Én mindenképp megmutatnam orvosnak, ha bizonytalan a mozgása.
2020. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bevittem, megvizsgálta egy doktornő, viszont a doktorúr leszidott, hogy ne vigyem feleslegesen be legközelebb a gyereket, csak akkor ha hány, aluszékony vagy vérzés van.

Én meg gondoltam magamba, persze, inkább 100x feleslegesen, mint 1x későn.

Úgy látom már nem lehet kórházba menni csak koronával. De mindegy is, ne kelljen többször mennünk. Jól van, ez a lényeg.

2020. máj. 9. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!