Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik eleget?

Miért nem eszik eleget?

Figyelt kérdés

3 hónapos múlt a babám és nem eszik eleget. Tapszeres, de nem hajlandó a napi mennyiséget megenni. Azon már túl vagyunk, hogy egyen, amennyi jól esik, tudja ő, mivel az előző hónapban nem hizta meg a minimum 400gr-ot úgy tűnik nem tudja ki a jó. Kaptunk másfele tapszert egy hetig jól meg is ette. Aztan megint nem. Ilyen 100ml-ket hajlandó egy étkezésre a 150 helyett. Ez nagyon kevés. Próbálom most, hogy többször adok neki keveset. De nem az igazi.

Egyszerűen kikopi

A védőnő azt mondta kezdjük el a hozzataplalast 4 honaposan tejpeppel, aztan nézzük meg, hogy hízik. Az orvos azt mondta ne tápláljunk hozza 5-6 hónapos kor előtt. Akkor most?

Valaki volt már így?

Amúgy nem veszem észre, hogy baja lenne. Jókedvű meg minden, de ha így folytatja, tényleg túl alacsony lesz a súlya.



2020. máj. 8. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én 3,5 hósom max 130, amit megeszik. De általában 100at. Múlt hónapban ő is csak 400at hízott, vissza is hívtak minket mérlegelésre, most voltunk kedden, most meg 2 hét alatt hízta meg a 400 grammot... pedig semmivel nem evett többet ebben a 2 hétben. A tiéd egyszer hízott csak keveset? Mert akkor az még semmit nem jelent.
2020. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok még. Hosszra mennyit nőtt? Az én kislányom a 3 hónapos státuszon már 10 centivel volt hosszabb, mint a születésekor, szóval ő inkább nyúlott eddig, mint hízott. Lehet nálatok is alkati dolog. A férjem majdnem két méter és vékony testalkatú, én is 170 felett és vékony vagyok. Szóval már nem parázok, ezt is örökölhette tőlünk, nem is bánom, hogy nem egy pufi baba. Szép kis formás.
2020. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosnak van igaza. A hozzátáplálástól az elején nem szoktak hízni, mivel egységnyi püré sokkal kevesebb kcal mint a tápszer. A tejpép pedig ugyanúgy tápszer, csak rossz minőségű.

Egyébként mit jelent neked a túl alacsony súly? A centi is számít!

2020. máj. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szóval úgy hízott és nőtt, hogy:

0-1 hó között 1 kg és 3 cm

1-2 hó között 1,3 kg és 9 cm

2-3 hó között 380 gr és 2 cm

Akkor remelem első nalunk is így lesz, hogy mennyiségtől függetlenul csak beindul. En is 171 cm vagyok a ferjem 180 és mind a ketten vékony testalkatúak vagyunk nem hizekony típusúak.

Amúgy most 3 hó + 1 hetesen 65 cm és 5,9 kiló- a kiló csak kb mert nincs baba mérlegünk, a nagy mérlegen próbálom nézni, hogy gyarapszik e. Majd jön a védőnő pontosat mérni. (50cm-rel és 3910gr-mal született.)

2020. máj. 8. 15:03
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen 3-as en is az orvosra szándékozom hallgatni, csak nem ertem, miért mondanak különfélét. Meg, hogy mire jó akkor a védőnő? Nem bántom, mert kedves, segítőkész, de valahogy nem passzolnak az orvosunkkal 😀
2020. máj. 8. 15:04
 6/14 anonim ***** válasza:
Ki mondta neked hogy kevés??Basszus az én babám hízik mint akinek kötelező,kb.2 hónapja 120ml.eszik meg.Van hogy 90-100ml.5 honapos,8kg.
2020. máj. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ja és tápszeres babánál aimán el lehet kezdeni a hozzátáplálást 4 hónaposan.Mi is akkor kezdtuk és most tartunk ott hogy néha tízóraira elég neki csak a gyümi.
2020. máj. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
6 hònapos kor előtt tàpszeres babànak is àrt a hozzàtàplàlàs! Ùgy tűnik neki ennyi az ,,elèg". Ha jòkedvű, tanul ùj dolgokat, akkor egyszerűen ilyen ütemben fejlődik. Ha rosszkedvű, sírós, nem halad semmivel, akkor felszìvódàsi zavar vagy màs betegsèg lehet a hàttèrben, de az idő előtti hozzàtàplàlas erre nem megoldàs. Vèdőnèni ellògta a tovàbbkèpzèst.
2020. máj. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarán az első két hónapban annyit hízott, mint más baba 4 hónap alatt 😂 Még jó hogy kicsit visszább vett.. Nyugi, nem fog elfogyni.
2020. máj. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9-es igen csak eleve nagy súllyal született és ahhoz képest nem olyan sok 😀 de meg határon van azt mondta a doki.
2020. máj. 8. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!