Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyukák miért beszélnek...

Az anyukák miért beszélnek többesszámban a gyerekeikről?

Figyelt kérdés
Bekakiltunk, jönnek a fogaink, szopiztunk stb? Miért jó így mondani? Szerintetek is idiótán hangzik?
2020. máj. 9. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Mert egy anya annyi időt tölt a babájával, hogy szinte egynek érzi magát vele. Ettől függetlenül tényleg bénán hangzik.
2020. máj. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is szültem, de sose beszélnék így.
2020. máj. 9. 09:48
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

kettesnek nagyon sok szülése volt...

Egyébként idétlen, idióta fogalmazás.

2020. máj. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Mert masok vagyunk......

En azt nem ertem hogy ez miert zavar masokat. En se beszelek igy de nem tartom idegesitonak ha valaki igen.

Had csinaljon es mondjon mar mindenki azt, amit szeretne anelkul hogy barki megitelne......

2020. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Még a kisbabás anyukáknál valahol meg is értem. De ilyet is hallottam már, hogy "ötöst kaptunk földrajzból", ami azért már elgondolkodtató. :D
2020. máj. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Engem is nagyon zavar. Idegesítő...
2020. máj. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Én pld nem használom ezeket,max a nem aludtunk jól az éjjel összeállítást,ami belefér mert ha a gyerek nem alszik akkor én sem😂 Ettől függetlenül engem nem érdekel hogy más, hogy fejezi ki magát ilyen téren.
2020. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem aludtunk éjszaka... Ha ő nem alszik, anya sem alszom.


Elkezdtük a hozzátáplálást... Anya főzök és eteti, tehát ketten csinálják.


Kicseréltük a pelust... Mind a ketten részesei a folyamatnak.


Fogzunk szokott még így elhangzani, de az is mindenkinek szenvedés, nem csak a gyereknek.


Amiket te írtál, azokat még nem hallottam többesszámban.



De régen volt szokás a többesszámban beszélés. Figyeld meg az idősebb, főleg vidéki embereket.

Nekem nem egy idős rokon szegezte már a kérdést, amikor egyedül sétáltam "Hova megyünk." " Most tetszettek jönni? "

Először nekem is furcsa volt, de régen sokan poénból csinálták mert "királyi többesszám", csak a pápa és a királyok beszéltek anno így magukról, aztán valahogy megmaradt ez a szokás.

2020. máj. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
73%
Nem tudom, de borzasztó. 2,5 éves a fiam, mostohaanyám lánya velem egyszerre szült. Folyamat olyan üzenetekkel bombáz az elejétől: ti mennyit esztek? Hanyas ruhát hordtok? Mekkora a lábatok? Milyen tápszert isztok? Ilyenkor leírom neki, hogy a gyerek megevett egy tál borsófőzeléket, a férjem megevett 2 tál levest, és 2 szelet kenyeret.🤷🏻‍♀️
2020. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31%
Én meg azt nem értem,miért kell ezt heti nyolcszor megkérdezni🤦
2020. máj. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!