Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jó többesszámban beszéln...

Miért jó többesszámban beszélni a gyerekről? Nem ő, hanem mi?

Figyelt kérdés
pl: "ha szobatiszták leszünk, akkor igen" - miért, anyuka se szobatiszta?!
2014. ápr. 28. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én próbálom elkerülni, hogy többeszsámban beszéljek, de például pont ma csúszott ki a számon, amikor a szomszéd nénivel beszélgettem, hogy kék szemünk van. (Nekem zöld, ennél zöldebb nem is lehetne, de a fiamnak gyönyörű kék.) Nálam ez abból adódik, hogy mindig mondom a fiamnak, hogy mit csinálunk, mit fogunk csinálni. Pl: megyünk a másik szobába és tisztába raklak; elmegyünk boltba; megyünk ebédelni stb, és a megszokás miatt néha kicsúszik.
2014. ápr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
értem, köszi! :)
2014. ápr. 28. 18:19
 3/13 anonim ***** válasza:

Rengeteg mindent közösen él meg az ember a gyerekével. Pl lehet, hogy nem anyuka lesz szobatiszta, de az ezzel járó megpróbáltatásokon anyuka is keresztül ment. Ugyanígy ha jön a foga a gyereknek vagy megbetegszik stb. Ezek közös élmények és van sok anyuka aki ennyire beleérző :)

Az én fülemet nem bántja, bár nekem sosem állt rá a szám.

2014. ápr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Engem ez teljesen kiborít. A barátnőm folton így beszél. Amikor otthon volt a gyerekével, felhívtam, hogy megkérdezzem, hogy van, erre az volt a válasza, hogy éppen hasmenésünk van. Pedig csak a gyerekének volt hasmenése, de én ellenben azt kérdeztem, hogy ő hogy van. Vagy ha megkérdeztem, hogy ő éppen mit csinál, akkor ezt válaszolta: éppen mászunk meg már fel tudunk kapaszkodni a kiságy szélére.

Szóval engem az különösen kiborított, hogy amikor az érdekelt, hogy a barétnpm hogy van és mit csinéál, ő akkor is a gyerekének a dolgait mondta, ráadásul többes számban!!!

Persze tudom, hogy ilyenkor megbolondulnak az anyukák, és nem is tudnak függetlenedni a gyereküktől, így nem is szóltam rá, de már sosem tudok úgy beszélgetni vele, mint régebben, mert folyton arról beszél, hogy oviba megyünk, leestünk a hintáról, tornyot tudunk építeni kockákból meg ilyenek.

2014. ápr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Jah, és mielőtt azt gondolnák, hogy milyen szívtelenb vagyok, elárulom, hogy én is anya vagyok, de a kérdésre, hogy hogy vagyok, sose választltam, úgy, hogy nyűgösen, mert jön a fogunk. (utolsó voltam)
2014. ápr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
valahogy nekem is ez az álláspontom :)
2014. ápr. 28. 18:33
 7/13 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar. Bár én sem többes számba beszélek,hogy fogzunk stb. De ha boltba megyek és megyek a nagyért azt úgy szoktam fogalmazni, hogy megyünk ide oda.
2014. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nekem meg olyan szokásom van, hogy a gyerek helyett beszélek, mert ő nem tud


pl most sírok, mert hát olyan nagy katasztrófa, hogy pelenkáznak ám :)


de nem is tudtam, hogy ezek visszataszító dolgok.

2014. ápr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
7-8, ezek érthetőek, mert 7-es: Ti valóban mind a 2en mentek, de pl. szobatiszták leszünk vagy fogzunk, az nem túl releváns, 8-as, az is elfogadható, ha így beszélsz, nekem az a nagyon fura, hogy ha közösségben sem tud elszakadni az ember a babájától. Az oké, hogy otthon mit mondasz, de pl. az, ha a bnőd felhívod, és tényleg másról sem tud beszélni, az már picit beteges.
2014. ápr. 28. 19:16
 10/13 anonim ***** válasza:
7-es vagyok tény. Bár ha gyereket kérdezik,hogy van akkor egyes szam 3 dik személyben beszélek. Ez fura igy el sem tudom képzelni.
2014. ápr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!