Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti többesszámban beszéltek a...

Ti többesszámban beszéltek a gyereketekről? Pl: büfiztünk, megtettük az első lépést. Ha igen, miért? Ha nem, irritál a jelenség?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen rosszul vagyok ettől, ha egy anya így beszél..és nemcsak gyereknél, háziállatnál is látom. Értem én, hogy a lényünk része a minimanó, de mégis csak nevetséges, mikor kiírják x helyre, hogy kaksiztunk, vagy büfiztünk..
2016. márc. 22. 09:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%
Engem nem irritál, és mivel tanultam fejlődéslélektant, tudom, hogy a kisgyereknek még nincs éntudata, tehát egyazon személynek tekinti magát a szülővel, ezért egyáltalán nem érzem problémásnak, ha a szimbiózis a szülő kommunikációjában is megjelenik. 2-3 éves kor után már aggályos, mert akkor már engedni kell leválni a gyereket.
2016. márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%

Én nem beszélek többes számban.

Van, amikor csak forgatom a szemeimet, amikot olyanokat írnak, hogy "kaksiztunk" meg "szopizunk" stb. De mivel az ismerőseim nem beszélnek így, ez nálam belefér még, rosszul nem vagyok tőle azért.

Off: van, akinek a "minimanó"-zás is irritáló :D ;)

2016. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
A férjem Nekem is szóvá tette ezt. Én már figyelek erre, h be így beszéljek:-)
2016. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Engem idegesít! 2 gyerekem van, sosem beszélek ilyen hülyesègeket!
2016. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem,csak akkor használom a többes számot ha úgy helyes pl elmentünk a boltba,ebédeltünk stb.
2016. márc. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem beszélek így, soha nem beszéltem így egyik gyerekemről sem. 3 van. Engem is idegesít...
2016. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%
Csak a gyerekhez beszélek így. "Nem dobáljuk le a dolgokat az asztalról", de felnőtt párbeszédben soha.
2016. márc. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
22%
Igen így beszéltem míg pici volt. Már nem. 15 hónapos. Nem idegesít, én annyit nem foglalkozok másokkal, eljussak arra a szintre,h idegesítsen:)
2016. márc. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem beszélek így. Mi együtt vagyunk vele itthon a férjemmel, talán ezért van, nem vagyok úgy ráállva és bezárva sem. Nem zavar, ha más így mondja.


Mondjuk az "este már nem szopunk" miatt sajnálom a férjüket, de ennyi.:D

2016. márc. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
Annyira nem zavar, csak ha "kaksizunk", " jön a fogunk". :D Egyébként nem beszélek többes számban, csak néha a gyerekhez. De felnõttnek soha.
2016. márc. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!