Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnyebb 3 gyermekkel, mint...

Könnyebb 3 gyermekkel, mint kettővel?

Figyelt kérdés
Két kislányom van, 2,5 éves és 4 hónapos. Nagyon gondolkozunk egy harmadik babán is, de érdekelnének a tapasztalatok 3 gyermekes anyukáktól. Pozitív és negatív dolgok egyaránt. Nagyon köszönöm.
2010. júl. 29. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
MIért lenne könnyebb 3-al mint 2-vel? Kevesebb gyerek, kevesebb gond...Bár nekem még csak 1 van, de nem vállalnék be hármat.
2010. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem 3 van hanem 4,de azt mondhatom,h nem nagyobb gond a 3 mint a 2.Nálunk legalábbis nagyon jól elfoglalják egymást,más kiskoruktól fogva,sokkal kevésbé igényelnek engem-én nem tudok olyan izgalmasakat játszani,mint ők.:))Persze amíg nagyon kicsi a 3.,addig nehezebb,de az hamar elmúlik,és később már könnyebb.
2010. júl. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 2vel könnyebb mint eggyel, viszont hogy 2 vagy 3, az már nem lényeges különbség (nevelés szempontjából nem anyagilag)

A fiam 5 éves volt, a lányom 4 lesz (17 hónap van köztük), a pici fiam pedig 6 hós lesz.

A nagyok oviban, van időm délelőtt a picire, délután míg alszik, addig a nagyokra. Ők jól elvannak együtt, ha a pici nyűgös, és látják, hogy nem tudok velük foglalkozni, nem nyúznak, játszanak valamit.

Az esték néha stresszesek, de nem vészes. Amit nehéz összehozni, az a közös családi program, pl. velük lehetne moziba, vidámparkba menni, a picurral viszont nem.


Sokat tudnék írni, csak időm nem nagyon van..:-)


Ninuminu

2010. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 3 fiam van.Szerintem nem nehezebb kettővel mint 3 gyerekkel, pedig nekem 100 km-en belül nincsen segítségem.A két nagyobbik (4,5 és 3 éves) együtt játszik amíg én babázok(5 hónapos) vagy főzök. Nagyon szeretik a kicsit.Előfordul az is ,hogy egyszerre sír a 3 gyerek,összevesznek minden pici dolgon,játékon,nem csinálják amit kérsz tőlük,de ez így van a 2 gyereknél is. Olyan is van,hogy nem tudok takarítani mert a gyerekeknek szüksége van rám.Türelem kell hozzájuk, de szerintem megérte,sőt mi beválaljuk a 4.gyereket.
2010. júl. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10:12-es, miért könnyebb kettővel, mint egyel? Már csak a tapasztalatodra lennék kíváncsi, nekünk már van egy és most szeretnénk második babucit.
2010. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan nem én írtam,de sztem is könnyebb kettővel mint eggyel.A másodiknál már nem olyan aggódós-bénázós az ember,gyorsabban mennek a rutinfeladatok,és nagyjából már tudod mikor hogyan kezeld a gyereket.Jó esetben pedig a két gyerek hamar játszani kezd egymással,és mivel több idő marad a házimunkára-amit egyedül tudsz csinálni:)-,gyorsabban elkészülsz,több idő jut a gyerekekre.Én legalábbis azt tapasztaltam,h a két gyerek mellett több szabadidőm volt,mint egy mellett.:))
2010. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van, az előttem szóló már meg is írta...

Az egy gyerek folyton téged nyúz, ha ketten vannak, könnyebb dolgod van -illetve nekem igen, mert 17 hónap a korkülönbség, így tényleg jól elvannak együtt, de ezt már írtam.. :-)


Ninuminu

2010. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!