Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nehéz két gyermekkel,...

Mennyire nehéz két gyermekkel, ha kb.2 év a korkülönbség?

Figyelt kérdés

A hétköznapokra vagyok kíváncsi, hogyan boldogultok, jut-e idő egy kis pihenésre is? :)

Van egy 16 hónapos kisfiam és gondolkodunk a kistesón.


2011. okt. 20. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

az én lányaim közt 2év 9hónap van (5hós és 3éves)

Még nagyon nehéz,mert nincs elég időm a nagyra és emiatt féltékenység tör rá elég gyakran.és nem sok időm van magamra.és éjjel még a nagy is fel kel amióta megvan a pici!nagyon várom már hogy könnyebb legyen.- de ez amúgy gyerek függő!

2011. okt. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha még csak most gondolkodtok, akkor két év már nem lesz. :o)

Amúgy nálunk 23 hónap lett, mi is kb. két évre akartuk belőni, és azonnal összejött.

Szerintem tökéletes. Most a kicsi kettő múlt és nálunk útban a harmadik is. :o)

2011. okt. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 21 hónap van a 2 lány között.

A nagyobb most ment oviba. Azt hittem könnyebb lesz, de nagyot tévedtem. Minden percem be van osztva.

Úgy néz ki egy átlagos hétvége, hogy 8-ra viszem a nagyot oviba, utána vásárlás, jövünk haza, mosás főzés takarítás, házon belül, amire csak jut idő. Délbe a kicsi alszik kb 2 órát ilyenkor tanulok (fősuli + angol különórára járok heti 1x2órát). Kicsi felkel előtte vagy utána ebéd, aztán 15-re megyünk a nagyért. Ha jó az idő akkor utána kint az udvaron tevékenykedünk vagy játszótér. 20:30-kor fekvés.

Reggel 6-7 fele felünk és kezdődik minden előlről. Egyébként szerintem időbeosztás kérdése, meg idegrendszeri is :). Mi mindig 3 gyereket terveztünk, ettől a hónaptól próbálkozunk, de néha azt mondom, mire vissza jutok a melóhelyre sárga lapos leszek.

2011. okt. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nagyon.

bár nekem szerintem akkor is nehéz lenne, ha 5 év lenne köztük.

2 év 7 hónap van köztük, minden perc be van osztva, sosincs holtidő, állandóan kell valamit csinálnom. délután egyszerre alszanak, ezt kínkeservesen elértem, akkor szoktam pihenni és netezni meg ilyenek.

2011. okt. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

22 hónap a különbség (a pici most 1 éves).

Én nehezebbre gondoltam, mint amilyen.

Össze kell hangolni a napirendjüket, és akkor egész jó a helyzet.

Mostanában van, hogy a pici nem hagyja a nagyot kreatívkodni: építeni, gyurmázni, rajzolni, mert a pici mindent lebombáz, de eddig ez a gond nem volt.

Az egyetlen amit utálok, mivel nincs segítségem, ha beteg az egyik, akkor az egészséges is jön a dokihoz :S

Egyébként együtt járunk vásárolni, ide-oda, mindenhova, de leginkább játszótérre és biciklizni.

Örülök ennek a korkülönbségnek, tény, hogy nem könnyű, de olyan cukik együtt.

2011. okt. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon becsülöm azokat a nőket, akik több gyereket vállalnak, és ki is bírják! El sem bírnám képzelni, hogy ki lennék fingva két gyerek mellett.

Ez az egy kis manókám, életem értelme is kicsinál, pedig még csak 5 hós.

2011. okt. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 22 hónap a korlkülönbség. Az első 6 hét számomra horror volt-sajnos mindkét gyerekkel ugyanazon hét két teljesen különböző okból-kórházban voltunk.

De egy 2-3 hete kezd kicsit jobb lenni, a pici többet elnézelődik. Én meg próbálok a naggyal többet foglalkozni, mert szegényt eléggé elhanyagoltam, ami meg is látszik rajta, és tudom h rosszul csináltam, de sajnos a férjemen kívül nem sok segítségem van, ő pedig sokáig dolgozik. ha segítettek is, akkor is a nagyot vitték, az senkinek sem jutott eszébe, h talán ő maradhatott volna velem. persze a pici cicizik, de két etetés között nyugodtan elvihették volna sétálni. és mivel a kórházi lét alatt kértünk segítséget így nem akartunk csak úgy segítséget kérni.... nehéz, de én még így is azt mondom megérte, nem cserélnék semmiképpen sem.

2011. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!