Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vesztél össze illetve keveredt...

Vesztél össze illetve keveredtél konfliktusba a családtagokkal amiatt, mert más véleménnyel voltatok a gyereknevelésről, vagy egyéb gyermekkel kapcsolatos témáról? Megyosztanád, hogy mi volt ez konkrétan?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem,ha valami olyan tanacsot kaptam ami szamomra hulyeseg nem csinaltam ugy.Ilyesmi miatt nem veszekszem,foleg nem anyossal,szepen vegighallgatom aztan ugyis az van ahogy en akarom.
2011. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem, csak annyit mondtam "én nem így szoktam". Pont. Ha nagyon erőszakoskodott valaki (após, anyós, náluk ez tipikus...) akkor kicsit keményebben mondtam, emeltebb hangon.
2011. febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen.


A nővérem aki nem is akar gyereket rendszeresen kioktat, hogy mit és hogy kéne csinálnom, mert különben "tönkre teszem" a kis életét.

Az apukám. Itt volt három nap, mert nagyon beteg volt a baba és segíteni akart (azért ő, mert anyukám is beteg, nem értem miért nem őt ápolta). Hát a segítség annyiból állt, hogy


1. nap hátulról megrántotta a gyereket ne fusson, az kitaknyolt a járólapon orrán száján öklött a vér, én meg rohantam vele orvoshoz, hogy minden rendben van-e, megvannak-e a fogai


2. nap elmentem boltba, erre az én herpesszel fertőzött (külön volt téve!) poharamból adott neki inni málnaszörpöt (soha nem adtam neki és mondtam is hogy nem szoktunk) így most már szegény ő is hordozó lett


3. nap visszamentünk orvoshoz, nem engedtem hogy messze elmenjen ott mindenki előtt lekiabált hogy hagyjam játszani amíg várunk. Erre a gyerkőc 2 perc múlva etnikumi gyerekekkel vígan csúszott mászott a tiszta retek kövön a hófehér polár pulcsijában és még meg is nyalogatta utána a kezét


Azután persze mindenért én voltam a hibás. A bilit az borította ki, hogy hazáig kiabált velem, miért engedtem, hogy kúpot írjon fel neki a doki, mert úgy félti a kis fenekét.(szorulásos)


Ott elborult az agyam és megmondtam hogy soha senki ne merészelje még egyszer megmondani, hogy nevelem a gyerekem, ő csak a nagyszülő. Én vagyok a felelős a gyerek jólétéért, ezért nem engedek beleszólást neki sem.


Na ezen úgy kiakadt, hogy üvöltözve otthagyott, hogy micsoda ribanc vagyok, kár volt engem felnevelni, hogy eltiltom az egyetlen unokájától. Egy hete történt, azóta sem beszéltünk és ahogy ismerem apámat jó ideig el fog nála tartani.


(A férjem hívta mi van a babával. Hát lassan gyógyul, viszont herpeszes lett mivel a szájában az elesés miatt elég csúnya sebe volt)

2011. febr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én veszekedésbe nem keveredtem, inkább csak vitába, mégpedig az anyósommal. Nagyon sokat van a kislányommal, és gyakran megyünk hozzájuk, ott is szoktunk aludni.

Az egyik, ami rendszeresen előjön, a cukros ital. Én nem adok a kislányomnak cukrosat inni, csak vizet, és üres teát, nem akarom az édes italokra rászoktatni. Ő meg vett neki cukros instant teát. Nem fogadtam el, előtte már sokszor elmondtam, hogy miért, de legközelebb, amikor náluk voltunk, már azzal itatta a gyereket. Mondván, hogy a kis 4 hónapos unokatestvére is ezt issza már. Mondtam, hogy akkor adja neki, én nem akarom, hogy az édes ital legyen az alap. De azért állandóan jönnek a megjegyzések ezzel kapcsolatban.

A másik, az egyszeri alkalom volt. Egy pár hetes betegségből lábalt ki a kislányom, kórházban is volt. Elvittem egy éjszakára az anyósomhoz, addigra már jó egy hete gyógyult volt, de előtte olyan beteg volt, hogy egy kicsit parás lettem. Ezért vittem a tengervizes sprayt, ha esetleg benáthásodik (abban a 24 órában...), hogy fújja be, ha szörcsög, de nem lehet kiszívni. Erre közölte az anyós, hogy ő ezt a sz*rt biztosan nem fogja használni, mert a fülészeten is azt mondták, hogy ne használjuk. Igen, mert amíg beteg volt, kapott egy antibiotikumos orrsprayt, és csak azt volt szabad használni, egy hétig kellett azt fújni. Tehát kifejezetten mondta a doki, hogy a tengervizest ne, amíg a másikat használjuk, mert csak ártana a kettő együtt. De már több mint egy hete nem adtam azt neki. De az anyósnak csak az maradt meg, hogy a tengervizes spray árt. Szóval kicsit kőfejű. Van, amit már vagy 50x elmondtam neki, más témával kapcsolatban is, de nem ragad meg neki. Amúgy nagyon jóban vagyunk, már elfogadtam, hogy ő ilyen, és a kislányommal is nagyon jól bánik.

2011. febr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem is az etetéssek kapcsolatban voltak, vannak vitáim. Én sem akarom cukrossal tömni, a dédik meg nem értik meg ezt sajnos.
2011. febr. 28. 11:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Ó, én megkaptam, hogy KÍNZOM!!!! a gyereket azzal, ha nem kap cukros teát. Nekem nem voltak teljesen eltiltva tőle, csak az az én szabályom, hogy esti fogmosás után csak víz van.

Erre anyukám: de ha éjszaka felébred?

Akkor iszik vizet.

Igaz, az én gyerekeim nem is tudják olyan szépen elsorolni, mint én annó 6 évesen, hogy hány fogam van, abból hány lyukas és hány csonk.


A másik a szoptatás volt, miért szoptatok igény szerint, miért nem mérem a gyereket, 3 hónaposan miért nem kap almát meg főzeléket, miért szoptatok sokáig, ja, és az újszülöttet két szoptatás között miért nem nyomom tele teával.


De csak az elsőnél volt gond, a másodiknál látták hogy a szopizások mérése nélkül is életben lehet maradni, meg különben is azt csinálok amit akarok.

2012. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!