Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy német babát örökbe...

Ha egy német babát örökbe fogadok, de annak mindkét szülője német és én magyarul beszélek hozzá akkor megtanul magyarul?

Figyelt kérdés
Ez csak egx feltevés, 17 eves vagyok és ez mar évek óta erdekel.
2020. máj. 11. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod hogy sejtszinten beszél németül? 🤣
2020. máj. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt biztos igy akartad megfogalmazni? Mert ez a kerdes igy eleg nagy baromsag. Ha csecsemokorban nyilvan azt szokja meg akihez kerult, ez nem kerdes.. Ha meg beszelni nem tudó gyermek, mondjuk 1 eves kor elott van elhozva nyilvan kell neki ido, hogy atszokjon masik nyelre hiszen szuletesetol kezdve nemetul beszeltek,mondokaztak stb. Ha mar nagyobb lurko, akkor meg nem baba, hanem gyermek, es ott nyilvan nehezebb lesz a dolog, demint minden ez is megoldhato. Vagy megtartja a nemet nyelvet is egy foglalkoztato segitsegevel, vagy siman átáll magyarra. Hanyan mennek ki kulfoldre nulla nyelvtudassal es beszelik mire hazajonnek
2020. máj. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy elég tréül fogalmaztam meg. Csecsemőre gondolok.
2020. máj. 11. 13:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtudás nem genetikai, hanem egy tanulási folyamat. Azt a nyelvet tanulja meg, amit hall.
2020. máj. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy milyen nemű a szülője, egyáltalán nem fog tudni németül ha pár hónaposan magyar szülőhöz kerül, csak magyarul fog tudni.
2020. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Ha pl iskolás korában németet tanulna könnyebben menne neki mint a többi diáknak vagy ez nem befolyásolja?

2020. máj. 11. 14:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem befolyásolja.
2020. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmi köze hozzá

Neki az “anyanyelve” magyar lesz

2020. máj. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Nekem van egy ismerősöm aki három éves koráig csak németül beszélt

Amikor óvodába került itt Magyarországon ott tanítottak meg magyarul mert a szülei is németül beszéltek üzemében

Ennek ellenére az anyanyelve az magyar, annak is vallja

De mindkét nyelvet egyformán jól beszélni és mint általában a kétnyelvűek egy harmadik nyelvet is nagyon könnyen tanult meg ( orosz)

Felnőtként egy negyedik nyelvnek is nekiállt és az is könnyen ment neki 40 év körül

2020. máj. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A nyelvfejlődés egy bonyolult folyamat, tény hogy már pár hónapos korban, sőt születése pillanatában is képes elkülöníteni a csecsemő azt a nyelvet, amit már az anyaméhben is hallott, azonban amíg gagyogni nem kezd a gyerek, sok más jelből is tanul. Nagy szerepe van a mutatásnak, és különböző arckifejezéseknek, így könnyedén megtanulja a világ bármelyik nyelvét ebben a korban.
2020. máj. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!