Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenképpen problémát jelent?

Mindenképpen problémát jelent?

Figyelt kérdés
Két és fél hónapos babám ha háton fekszik, akkor a jobb kezét általában (!) oldalra kinyújtva, a balt pedig közelebb, behúzva tartja. Szerintetek ez problémát jelent? Illetve ha hason van, akkor nagyon enyhén (1-2 cm) mindig eldől az egyik irányba.
2020. máj. 14. 12:50
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
talán
19 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Ilyenkor még nagyon fejletlen az idegrendszerük és összehangolatlan a mozgásuk, nagyon kezdetleges az egyensúlyérzékük, a nyaki izmok lazábbak/kötöttebbek. Nincs semmi probléma. Tedd gyakran hasra!
2020. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Lehet picit feszes az izomzata. Az én lányom C alakban tartotta magát babaként, 3 alkalommal voltunk dévényesnél emiatt. Lehet meg kellene mutatnod szakembernek.
2020. máj. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm! sokat van hason, szépen tartja a fejét, abban nincsen szerencsére asszimetria, hanem ahogy a karján támaszkodik (változó, hogy melyik irányba) kézben is már mindenhová nézeget, fordul. Akkor nem aggódok annyira.
2020. máj. 14. 12:58
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Dévényeshez meg ráérsz akkor rohanni, ha az 5. hónapban sincs rendben valami. Nem tudom mi ez a dévénymánia, szerintem pénzkidobás addig, ameddig ki nem derül, hogy sok hasonfekvés után is baj van. Engem is riogattak itt a dévénytornával, de végül nem vittem, hanem csak időt adtam neki, hogy összeszedje magát a babám, nem volt elkésve.
2020. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Én is feszesnek gondolom


Pont 2,5 hós a fiam.

Neki ennyi sincs és így is feszesnek gondolja a védőnő.

Ha a következő státuszon is így marad akkor vinni kel gyógytornára.


Tehát ezeknek 3 hónapos korra rendeződni kell.

Fiam szépen emel,könyökén támadzt sokáig, karjait, lábait egyformàn használja.

Kezet kulcsol, fog tárgyakat is..

Fekve az egyik irányba hajlik.

Épp csak kicsit.


Plusz mivl nagy szoptatási gyakorlaton van, észrevettem, hogy az egyik mellemet nem preferálja.

Kicsit többször engedi el, mint a másikat.

2020. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az én babám is használja mind a két kezét, ez a tartás arra vonatkozik amikor a hátán fekszik és engem néz. Amikor nyúlni kell akkor mindkettőt használja. Na majd megkérdezem az orvost. Védőnő most nincsen.
2020. máj. 14. 14:10
 7/12 A kérdező kommentje:
Nevermind, amikor a másik oldalra néz akkor pont fordítva tartja a karjait 🤦🤦
2020. máj. 14. 14:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a kartartás nem. De hason a fejet úgy kell tartania, mint a cövek 3 hós korára. Nem szabad dőlnie valamelyik irányba. De ne ess pánikba mert ha így marad meg 3 hónaposan is és megnézi egy gyógytornász akár online azonnal megmondja kell e vele barmit csinálni, és ha igen, kaptok egyszerű otthoni gyakorlatokat. Nekünk is így volt most a vírus alatt és 3 hét alatt teljesen kiegyenesedett a tartása.
2020. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
mondom, hogy a feje nem dől. na mindegy 🤣
2020. máj. 14. 16:19
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Jó akkor a gyerek dől. Mindenképp valami izomtonus gyengeségre utalHAT. Nem biztos.
2020. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!