Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kevesebbet "érne"kisfiam,...

Kevesebbet "érne"kisfiam, mivel csak kúszik? Egy ismerősöm azt mondta mindenképpen tanitsam meg mászni, mert igy lesznek vele problémák! Én már mindent probáltam de nem mászik! Mit tegyek? Szépen lépeget a butorok mellett! De nem mászik!

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 09:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
1 éves lesz
2011. febr. 3. 09:14
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Majd fog. Mikor rájön hogy járva nehezebb és mászva mindenhova befér, és gyorsabb is, akor fog. ha kúszik akkor kúsik, az is a mászásnak egy fajtája.

Mi baja lehetne belöle?`egy évesen már állhat, mehet de nem feltétlen. ha kúszik akkor már mozog vagy is semmi baj nincs vele.

2011. febr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Van, akinek ki is marad a mászás. Lehet, hogy majd elindul. Lehet, hogy tényleg előbb mászik, majd később indul el. Egyik sem probléma.
2011. febr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért probléma, ha kimarad a mászás, mert a diszlexia azoknál a gyerekeknél alakul ki leggyakrabban, akik nem másztak. A lényeg, hogy ne erőltesd a menést, amíg nem mászik...
2011. febr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A lányom is profi módon kúszott,15 hónaposan indult el,szaladgáltam vele orvostól orvosig,SEMMI baja nem volt!Most 14 éves és nem lett (nem volt)kevesebb mászni tudó testvéreitől!Sem a többi gyerektől!!Sőt a gyerek orvos jót nevetett a "problémámon"és azt mondta ő ilyen fajta gyerek!
2011. febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kúszás-mászás egyenértékű fejlődési szempontból, ha az egyiket csinálja, akkor tutira semmi gond nem lesz. Bár szerintem az sem bizonyított, csak gyanakszanak erre a szakértők, hogy ha teljesen kimarad a kúszás-mászás, akkor máshogy fejlődik az idegrendszer... (Tanulási problémákat szokták emlegetni, hogy később lehet belőle, de ez mint írtam, nincs egy az egyben bizonyítva,csak vizsgálgatják...)


És: még csak egy éves, már előttem is írták, még simán elkezdhet mászni...

2011. febr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap van ilyen kérdés, olvass vissza. A dislexiások legnagyobb része nem mászott. A mászás az idergrendszer fejlődésének fontos szakasza, kimaradása később, 5-10-20 év múlva felmerülő problémák oka lehet. Ezért mondta ezt az ismerősöd.
2011. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

De igen, vizsgálták, kimutatták, bizonyitották. Keress utána, mielőtt ilyet mondasz.

És a kúszás nem egyenértékű a mászással, mert a mászáskor ellentétes kar-láb dolgozik, ez a lényege és ezt fontos az agynak megtanulnia.

2011. febr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
nekem az első lányom, egyáltalán nem mászott, 10 hónaposan már egyedül ment.Semmi baja nincs.a második lányom mászott, később indult el,annyi a különbség közöttük.A második lányom kicsi esetlenebb, a nagyobbik pedig ügyesebb.Szerintem semmi köze hozzá, hogy mászott vagy nem, gyerekfüggő,ki miben lesz jobb vagy gyöngébb.
2011. febr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Korábban utána olvastam, szintén egy ilyen kérdés kapcsán.

Nincs olyan vizsgálat, ahol olyan elegendő számú gyereket vizsgáltak volna követéses úton, kontroll csoporttal és szociális háttérrel együtt 20 éven át...


Az, hogy vannak olyan gyerekek, akik diszlexiásak, és kis korukban nem másztak, lehetséges. De vajon tudjuk-e, hogy ezek a gyerekek hogyan nőttek fel, foglalkoztak-e eleget velük a szülők, van-e megfelelő érzelmi háttér, stb. stb.


Ha lesz ilyen vizsgálat, és bebizonyítják az összefüggést, akkor elfogadom az álláspontot, mindaddig viszont feltételezésnek tartom csak.


Mert mi van azokkal a gyerekekkel (lásd fenti anyuka 14 éves lánya), akik nem másztak, és még sincs semmi bajuk felnőtt korukban...


Aki aggódik, az viheti fejlesztőbe a gyermekét.

2011. febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!