Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túró tortát szeretnék első...

Túró tortát szeretnék első szülinapra. Tudtok olyan receptet, amiben nincs tejszín, tej, zselatin, stb?

Figyelt kérdés
Vagy csináljam sima piskótával?Ha a lapok közé teszem a krémet,nem lesz "fojtós"?Mármint a túró miatt kérdezem,mert elég "fojtós" tud lenni.Szeretnék gyümölcsöt is tenni bele.A tésztába szerintetek lehet gyümölcsöt sütni?Végig néztem az itt feltett kérdéseket a túrótorta ügyben,gugli is a barátom volt,de valahogy mindben volt vagy nyers tojás,vagy tejszín,vagy egyéb amit nem adnék még az egy éves lányomnak.
2010. júl. 29. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Túrós süti:


1 kg túró

6-8 tojás (mérettől függ)

25 deka margarin

30 deka cukor (de van aki több cukorral szereti, meg kell kóstolni, mi így szeretjük)

fél citrom leve

1 van.cukor

1 sütőpor

4 evőkanál gríz

2 evőkanál liszt


Mindent összekeverni, kivajazott-kilisztezett tepsiben jó sokáig sütni, vagy 40 percig, figyelni kell (tűpróba).

Anyukám tortaformában szokta sütni, én őzgerincben, de mindegy neki, mindenhogy nagyon finom!

Az egész egymerő finom túró, egyáltalán nem fojt meg! Ha olyan gyümölcstorta formában csinálod, akkor feldiszítheted gyümikkel a tetejét.

Ez elég sok egyébként, nyugodtan felezd el a receptet!

Remélem ízleni fog, ha megcsinálod, mi imádjuk!

2010. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz tojást és tejszínt is neki. Én már 6-7 hónaposan adtam neki,és semmi baja tőle. Ez csak mai divat,hogy semmit ne adj a babáknak. A túró önmagában nem jó krémnek. Esetleg vajjal és cukorral keverd ki. A gyümölcsöt pedig a kész krémbe tedd bele,de azzal már ne keverd.
2010. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én joghurtos túrótortát adtam a kicsinek, 2 doboz natúr joghurt és fél kiló sovány natúr krémtúró (SPAR-ban vettem, nagyon jó). Nem tettem bele semmit, csak barackot apróra vágva, és az aljára babapiskótát, és számomra is meglepő módon olyan keményre állt össze, mintha tettem volna bele zselatint. A kicsi meg élvezettel turkálta:)
2010. júl. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

itt van egy joghurtos túrótorta, ami megfelel a kritériumaidnak:

[link]

2010. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan rendelhetsz neki egy szép formatortát vagy bármilyet, mert úgy sem eszik belőle annyit hogy baja lenne tőle!

Sokáig kipattogott lànyom a tejtermékektől, de egy évesen már semmi baja nem volt tőlük. A tejszínes feketeerdő tortát imádta, 1 szeletet begyűer és semmi baja nem lett tőle!

Szülinapjára egy sajt alakú tortát kapott be volt vonva marcipánnal, jujak voltak rajta, és a jukakból kis marcipàn egerek bújtak ki, hol a feneke farka, hol a feje, a tetejéj pedig egy fekete cica ült.

Csoki torta volt, de lányom két kézzel gyűrte be a fekete macskát!

2010. júl. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A túró is tejtermék.
2010. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!