Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első szülinapra milyen tortát...

Első szülinapra milyen tortát válasszak?

Figyelt kérdés

- Elsősorban a baba miatt érdekelne, hogy mi az, ami tiltólistán van? (pl. mogyoró, csoki, marcipán?)


- Mennyire lehet bízni a cukrászdákban?


- Budapesten tudnátok ajánlani cukrászatot, ami minőségi alapanyagokkal dolgozik?


2011. aug. 6. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Valami könnyűt, lehetőleg joghurtosat, gyümölcsöset. Marcipán lehet rajta, semmi baja nem lesz. Végülis mindegy milyet veszel, egyiktől sem lesz baja, csupán némelyik torta túl csömör.
2011. aug. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én itthon csináltam zabpehely-tortát :DDD

Gyümölcsökkel díszítettem, így nézett is ki valahogy -kifejezetten szépen :)

Azt ette a baba. A család pedig egy rendes cukrászdai tortát.

2011. aug. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én túrótortát rendeltem neki, gyümölcsök nélkül, mert a cukrászda csak aprómagvas gyümölcsökkel tudta volna elkészíteni. Fehér színű torta volt (tehát zéró színezék) és csokidíszeket kértem rá, azokból evett is a drágám jópárat :)

Ha több időm lett volna, megpróbáltam volna saját magam készíteni túró- vagy joghurttortát gyümölcsökkel.

Én kerülném a vajas, tejszínhabos, színes (pl puncs - rózsaszín) tortákat, a csoki szerintem nem gáz. Diófélék, alkohol (rum), kávé kizárva, ugyanígy az aprómagvas gyümölcsök (erdei gyümölcsök, szamóca, kivi stb.).

Marcipánfigura nálunk volt, kicsit körbenyalogatta a fiacskám, de nem ette meg szerencsére. A kemény marcipán díszítőelemeket kerüld, sok bennük a színezék és félrenyelheti a pici a darabkákat.

2011. aug. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmilyen allergiája, akkor szinte bármit vehetsz (az apró magvas gyümölcsöket leszámítva), amit szívesen esztek.

Daubner és Horváth cukrászdák szerintem minőségiek.


Mondjuk én tortamániás vagyok, úgyhogy sütök magam.


Egy barátnőm viszont profin űzi:

[link]


Ha érdekel, magánban küldök elérhetőséget. Megrendelésre is dolgozik... Ezek olyan személyesebbek, mintha boltban veszed.

2011. aug. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én magam sütöttem, joghurtos-gyümölcsös tortát, marcipánból csak a figura volt rajta, azt meg nem ettük meg. :-)
2011. aug. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 7. 11:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Akit érint, írtam üzenetet.
2011. aug. 7. 11:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Itthon sütöttem meggyes lúdláb tortát.

Mindenki ezt ette.

(A nagyobbik lányomnak most lesz a 3. szülinapja, neki szedres túrótortát fogok sütni. Ezt talonba írom neked, ha majd ott tartotok :):) )

2011. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!