Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van/volt a babátoknál a "8...

Van/volt a babátoknál a "8 hónaposok szorongása"?

Figyelt kérdés

René Spitz, a neves gyermekpszichológus megfigyelte, h. a 8.hónap körül a babák nehezen viselik el, ha anyjuk kis időre magukra hagyja őket, félnek az idegenektől, az ismeretlen helyzetektől.

Kisfiam most lesz 8 hós. Eddig nyugodt volt, nem zavarta, ha "idegenek" felveszik, eljátszott egyedül amíg mosogattam. Most viszont nem bír meglenni nélkülem, csak velem akar elaludni stb.. Van hasonló tapasztalatotok? Mennyi idő alatt múlt el ez az állapot?


2010. júl. 29. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Szia!Nálunk 15 hónaposan volt,és eltartott pár hétig :-)
2010. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt nem tudom, hogy ez az-e a miről te írsz. De a fiam olyan hogy gyakorlatilag wc-re se mehetek el mert üvölt az ajtóban kb ezt 8 hósan kezdte 2 hét múlva lesz 1 éves és most kezdi talán megszokni, hogy anya nincs mindig. De az alvás az katasztrófa még mindig úgy alszik hogy fogja a pólómat és belém bújik...De hát egyszer majd kinövi

2010. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is volt 7-8 hó körül "csak anyával szép a világ" időszak. Nem volt olyan szélsőséges, ahogy leírják. Nem tudom mennyi idő, de hamar elmúlt. Néha apával hagytam, ha nem is látott nem volt gond. Idegenekkel szemben pedig a kezemben vártuk, hogy barátkozzon. Általában sikerült.

2010. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 6 hósan kezdődött és még mindig tart!8 hós lesz szerdán!Nálunk az alvások katasztrófálisok!Csak a saját ágyában hajlandó aludni,de csak akkor tehetem be ha már teljesen ki van nyúlva!Mintha egy hete javult volna,de most 4 napig lázas volt (életkéjéban alőször) és most még azinte le sem tehetem nem hogy eltűnjek a látóteréből!Remélem amint teljesen meggyógyul visszaállunk a régi rendbe,és ez csak a betegség miatt van, mert ezt már nem nagyon bírnám hetekig!Bár muszáj lenne!Szóval nálunk 9 hete tart az anyakorszak!
2010. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez a szeparációs szorongás, nem? Eddig a baba azt gondolta, hogy ő egy és ugyanaz a személy az édesanyjával (vagy a gondozójával) és kb ebben a korban tudatosul benne, hogy ez nem így van, és fél, ha az anyukája kimegy a látóteréből, mert ő azt még nem tudja, hogy akkor is ott van, ha nem látja. Az, hogy fél az idegenektől, az nem rossz, annak a jele, hogy már kötődik az őt gondozóhoz.
2010. júl. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsónak: igen, ez a szeparációs szorongás.
2010. júl. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk kimaradt.A védőnő azt mondta,hogy másfél éves kora körül jelentkezik ha eddig nem.16 hónaposak vagyunk,kíváncsian várom:)
2010. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is van, 8 hónapos lesz a fiam. Bár azt elég jól viseli, ha egy fél napra a nagymamánál hagyom, semmi baja, nem szokott sírni sem, szépen eljátszanak. Viszont ha már több ember van körülötte, akkor gond van, nyűgös, semmi nem jó, társaságba menni, vagy vásárolni kész katasztrófa. A vége mindig ordítás.
2010. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nálunk 5 hónaposan kezdődött és 6 és fél hónaposan lett vége.most 8 hónapos,úgy nézem,egyelőre nem kezdődött újra.
2010. júl. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is 8 hónaposan kezdődött,és amikor elindult,11,5 hónaposan lett vége.

Elég húzós időszak volt,még apánál is sírt,sőt üvöltött...

2010. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!