Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak anyatejes babátoknál...

Csak anyatejes babátoknál mennyire szigorúan tartottátok be azt, hogy 6 hónaposan kezditek adni Neki a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél hét múlva lesz 6 hónapos. Szerintetek már elkezdhetem kóstoltatni Vele az almát, aztán folyamatosan a többi gyümölcsöt, vagy várjam meg amíg ténylegesen 6 hónapos lesz? Eddig csak anyatejet kapott.
2011. okt. 21. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Én betartottam. Olyan jó érzés volt, hogy sikerült a 6 hónap. Azt a napot koronáztuk meg 3 pici kanál almalével :) Nagy élmény volt :)
2011. okt. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Az én kislányom is csak anyatajet kapott. De én elkezdtem már neki 4 honaposan a gyümölcsöket, 5 honapos korátol pedig a zöldségeket( főzelékeket). De én láttam rajta hogy annyira enni akart volna és már nem birtam hogy ne adjak neki egy keveset. Meg hát mire végig probálgatod egy-egy izt ugyis ott lesz már 6 honapos! Én azért nem vártam meg a 6. honapot mert akkor szerintem nagyon kitolodik neki a hozzátáplálás, hiszen egy fajtát 2-3 napig kell probálgatni, igy egy héten csak mondjuk 2 vagy 3 féle ételt vagy gyümit kostoltatsz meg vele. Nekem ez a véleményem. Mi is nem rég kezdtük a főzelékeket.
2011. okt. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen a kisfiam is mikor látja, hogy eszünk valamit akkor cuppog, meg a poharat is mindig ki akarja venni a kezemből mikor iszom. :)
2011. okt. 21. 12:38
 4/7 anonim ***** válasza:

nem tartottam be. allergia miatt egyrészt tápszert nem kaphatott a babám, másrészt, hogy sok mindent kizárjunk más ütemben kellett kóstoltatni, 4 hónaposan kezdtük és azzal a lendülettel fel is függesztettük, majd addig piszkáltak az orvosok, hogy 5 hónapos korában beadtam a derekamat és nekivágtunk, 6 hónaposan már 3 étkezés ki volt váltva és a 7-8 hónaposnak való ízeket kóstoltattuk.


nekem furcsa, hogy sokkal előbb kellett bevezetnünk mindent mint az egészséges babáknál. de működik, 2 éves és mindenféle allergiát kinőtt :)))

2011. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!6 hónaposan még semmit nem volt hajlandó a szájába venni így nem is erőltettem.7 hónaposan csak gyümölcsöt volt hajlandó,8 hónapos kortól a zöldséget is,gyümivel keverve.Viszont 1 évesen már azt ette amit mi,és rájött ha át akartam verni és mást akartam adni neki.15 hónapig szopott.
2011. okt. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

6, 5 hónaposan, előtte nem fogadta el (amúgy 6 hónapos korában kezdtünk próbálkozni).

5 hónaposan az én babám is cuppogott, "kinézte" a számból a kaját, de nem adtam neki, ugyanis mikor megkérdeztem az orvost, azt mondta, majd' mindegyik baba ezt csinálja, de ettől még nem biztos, hogy készek a hozzátáplálásra.

2011. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6 hónapos és pár napos volt. Szerintem 1-2 hét ide vagy oda nem számít. Csak arra figyelj, hogy a glutént 7 hónapos koráig vezesd be neki, mert az új kutatások szerint így kisebb eséllyel alakul ki a lisztérzékenység.
2011. okt. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!