Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tippek leválasztáshoz, lehetől...

Tippek leválasztáshoz, lehetőleg kíméletes ötleteket szeretnék?

Figyelt kérdés
18 hónapos a kisfiam. Reggel, este, éjjel is 1x cicizik, és a nappali alvás előtt is. Éjjel elfogadja a vizet, de utána keresi a cicit. Rövid időn belül szeretném leválasztani, úgyhogy ha tudtok sírás nélküli módszert, szívesen fogadom.Nem baj ha hosszadalmasabb.
2010. júl. 29. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem magától hagyja el, akkor szerintem nincs olyan módszer, ami mellett ne sírna. Én 1,5 hónapja választottam el a fiamat, 17 hónapos volt. Ő már csak este és éjszaka szopizott, de akkor sokat. Először csak egyszerűen nem adtam neki és leraktam aludni, persze aztán éktelen sírásba tört ki és követelte ami jár neki... szóval ez nem vált be. Aztán próbáltam azt, hogy szépen elmagyarázom neki, hogy nincs cici, nem jó már, üres. Persze ebből is üvöltés lett. Arra jöttem rá hogy úgy kell megoldanom a dolgot, hogy ő ne akarjon többet szopizni. Lehet hogy most sokan megszólnak, de végül én bekentem a mellem citrommal. Ez bevált. Kétszer próbálkozott, többet nem. Helyette este mesét olvasok neki! :)

Szerintem először hagyd el a nappalit szoptatást. Vagy cicin alszik el? Mert akkor nehezebb lesz.

2010. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szopi helyett langyos tejecskét próbálhatod, szerintem.
2010. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szerintem fokozatosan csináld, ne vond meg tőle egyszerre teljesen. Először a napközbeni, aztán a reggelit, majd jöhet az éjszakai vagy az éjszakai és az esti együtt.
2010. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg fokozatosan, sírás nélkül nem lehet.

Én reggel elhatároztam, hogy nincs, s nem adtam. 17 hónapos volt, az első két nap volt nehéz, utána már nem.

2010. júl. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam hogy sírás nélkül fog menni ha fokozatosan csinálja, csak talán baba-barátabb a dolog! :) Én akkor vettem tőle el egyik napról a másikra, amikor már csak az esti és éjszakai szopi volt.
2010. júl. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!