Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselitek, ha a barátnőit...

Hogy viselitek, ha a barátnőitek vagy nőrokonaitok kicsit "fellengzősek" lettek a gyerekszüles után?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években több baba született a környezetemben, és valahogy azt tapasztalom, hogy azóta az anyuka barátnők/rokonok kicsit "lekezelnek", mintha kevesebbet érnék, mert nekem még nincs gyerekem...


Valahogy folyton azt érzékeltetik, hogy sz*r nekem, mert kimaradunk valami jóból, ha én mesélek valami sikeremről, az sosem tud olyan értékes lenni, mint a gyerek, mintha kimaradnék valamifélre titkos elit körből, ahova a gyerek a belépő.


Lehet, hogy már beképzelem, mert mi is szeretnénk egy ideje babát, csak még nincs és nyilván ezért érdekelnek a babás témák, de állandóan azt érzékeltetik, mintha nekem nem lehetne értelmes vèleményem, mert még nincs gyerekem...



2020. máj. 23. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Ezt én is szoktam érezni, pedig van gyerekem. Meg egy csomószor megkapom félig ismeretlen nőktől, hogy na majd ha gyereked lesz, nem fogsz tudni ezt meg azt csinálni. Aztán az álla esik le, hogy már van két gyerekem. Kifejtem valamiről a véleményemet szintén félismeretleneknek, mondjuk arról, hogy szerintem nem kell egy nőnek három évig otthon ülnie, még kevésbé többet szülni zsinórban és 10 évre kiesni a munkaerőpiacról. Aztán az a válasz, hogy "majd ha gyereked lesz, másképp látod". Két gyerekem van, több nem lesz, akkor asszem erről a véleményformálásról most már teljesen lemaradtam.


Szerintem az van, hogy ezek a nők totál bizonytalanok önmagukban. Ami nem csoda, az anyaságot baxottnehéz jól csinálni, mindenki szerint más a jó, és sosem jön visszaigazolás. Vagy majd csak 20 év múlva. Adott két egymás mellett álló, egyforma magas fal. Az a feladatod, hogy az egyik magasabb legyen, mint a másik. A nehezebb út, hogy hozzáépítesz az egyikhez. A könnyebb, ha lerombolod a másikat. Ezek a nők ezt csinálják, ebből táplálkozik az önbecsülésük.

2020. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Az ilyenekkel egyszerűen megszakítom a kapcsolatot.
2020. máj. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Nalam volt ,aki nem koszont konkretan a munkahelyen,annyira semmi vett,miota lett gyerekem,meg leallna csacsogni. Nem ertem az embereket....
2020. máj. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem lehet, hogy beképzeled, mert te szeretnéd. Azért azt tudom elképzelni, hogy a környezetedben a többség ilyen legyen. Ha csak 1-2 lenne azt mondanám lehet. Van akinek élete fő műve a gyereke. Illetve persze bizonyos szempontból mindenkié, de azért többség megmarad embernek is, nemcsak anya.
2020. máj. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább irigykedem néha azokra akiknek még nincs, vagy már kirepültek a gyerekek 🤣 persze csak egy pillanatra... soha nem néznék le senkit azért mert ezt nem akarja (még) csinálni... 😆 nem tudom elképzelni, hogy valaki azért tartsa magát nagyra, mert szült...
2020. máj. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem keresem őket, szépen leépítem őket a barátaim köréből.
2020. máj. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!