Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom mit csináljunk?

Nem tudom mit csináljunk?

Figyelt kérdés
3 hónapos babám pont még az átlag súlyfejlődést produkálja. Végig aludta az éjjeleket, ellenben a hízása lelassult. Voltunk vele gyerekorvosnàl, aki tényleg profi bárki bármit mond és azt javasolta, hogy éjjel egyszer keltsük fel enni. Mert hogy tök jó, hogy végigalussza az éjszakát, de ha utoljára mondjuk este 9-kor eszik , először meg reggel 6-kor ,az neki nagyon sok idő. Be is indult a hízás ezzel az éjjeli keltéssel elég rendesen, viszont a baba nagyon álmos egész reggel és délelőtt és van hogy az eddig 7-ig alvó babám most 10-11-ig is alszik. Nyilván tök jó hogy elkezdett hízni, de sajnálom,hogy fáradt az éjjel miatt. Én csinálnám így tovább, a férjem akarja az orvost megkérdezni ha megyünk kontrollra,hogy nincs-e valami más megoldás. Ti mit tennétek?
ápr. 26. 09:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom eldönteni, tényleg ennyire hülye orvosod van?

Örülj, hogy a gyerek éjjel alszik, 3 hónapos kortól az a normális, ha lassabban hízik, éjjel felkelteni meg a lehetö legnagyobb ostobaság

ápr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Ne kelts fel alvó kisbabát. Az idegrendszer megfelelő fejlődéséhez elengedhetetlenen az alvás. Akkor aludjon és annyit, amennyit igényel. Szülőként az a feladatod, hogy biztosítsd az alvásához megfelelő körülményeket.

Egy 3 hónapos, egészséges baba nem fog éhen halni.Enni fog, mégpedig annyit, amennyi szükséges az egészséges fejlődéséhez. Ha még is aggaszt a súlygyarapodása, akkor kínáld meg gyakrabban napközben.

Másik gondolat. Az, hogy most épp átalussza az éjszakákat az annyit jelent, hogy most épp átalussza. Ez bármikor megváltozhat és jó eséllyel meg is fog. Úgyhogy lesz lehetőséged éjjel is etetni, majd amikor saját maga felkel és éhes lesz. De ha nem kel fel, akkor te ne ébreszd fel! Pláne ne rendszeresen, teljesen felborítod ezzel az alvási - ébrenléti ciklusait.

Keress más megoldást, ha tényleg ennyire aggasztó a súly-kérdés, pl. vidd el gasztroenterológushoz.

ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Biztos nem keltenem fel.

Hízott a gyerek csak lassan, ahogy írod.(Legalábbis én így értelmezem, hogy hízott csak lassabban)

Nem kell, hogy Michelin baba legyen belőle

De ahogy érzed, te gyereked.

ápr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell felkelteni a gyereket, felkel ő magától ha éhes. Ahogy a gyerek egyre nagyobb, úgy egyre kisebb mértékben hízik, ez teljesen természetesen. Ne félj, felkel ő éjjel ha éhes. Mi sem keltettük soha a gyerekünket. Hagyjad csak aludni.
ápr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Ne keltsd fel! Mi sem örülnénk, ha felkeltene valaki éjjel. Örülj, hogy alszik.😊


Egy 2 gyermekes anyuka, lassan 3

ápr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

"Mert hogy tök jó, hogy végigalussza az éjszakát, de ha utoljára mondjuk este 9-kor eszik , először meg reggel 6-kor ,az neki nagyon sok idő"


Ha sok idő lenne, akkor felebredne az éhségtől.

ápr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Vissza fogod sírni még a vegigaludt éjszakákat 🤣
ápr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Én biztosan nem keltegetném fel, ne akarjuk már megerőszakolni a természetet. A leírásod alapján a babád normálisan fejlődik, akkor meg aludjon, amikor aludna, és egyen akkor, amikor éhes, pont.
ápr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen hülyeséget még nem hallottam. Miért kine felkelteni, ha békésen alszik? Ha éhes, úgyis felébred. Örültem volna, ha átalussza a gyerekem az éjszakát ennyi idősen.
ápr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
A gyerekorvos nemhogy nem profi, de olyan tanácsot adott, mint aki eletében gyereket még nem látott. Ne keltsd kel majd ő magától, ha éhes.
ápr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!