Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy tudom, hogy a gyerek...

Úgy tudom, hogy a gyerek szemszíne csak és kizárólag a szülők szemszínétől függ, a rokonság mégis azt mondja, hogy a nagyszülőtől örökli. Akkor most mi az igaz?

Figyelt kérdés
2020. máj. 24. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Igaz, bármit örökölhetnek akár nagyszülőtől, nagybácsitól, nagynénitől is: Szemszín, haj színe/formája, magasság stb.
2020. máj. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Ez ennél bonyolultabb.

A domináns szín a barna, tehát a barna szemű szülő hordozhatja a kék szem génjeit. (Mondjuk a nagyi kék szemű.) Így neki(k) lehet kék szemű gyerekük, aki így inkább a nagyira hasonlít. (Például.)

De két kék szemű embernek csak kék szemű gyereke születhet.

Szemszín kalkulátort is találsz a neten.

2020. máj. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem barna, a férjemé zöld a fiúnknak világoskék a szeme. A nagymamák kékek. Bonyolult dolog ez 🙃
2020. máj. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát elég nagy esély volt a kékre a nagyszülőktől függetlenül:

[link]

2020. máj. 24. 09:47
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Akkor én nem is lehetnék a szüleim gyereke! Barna haj/szem mindkettőnek, nekem szőke/zöld. Nem, ez egyáltalán nem ilyen egyszerű!
2020. máj. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért lettem lepontozva? Mert válaszoltam? Láttam már sok mindent az elmúlt évtizedek alatt, örökölhet innen is, onnan is. Nem lehet, hogy csak szülőtől vagy csak nagyszülőtől...
2020. máj. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy buta táblázat. Nem veszi figyelembe a hordozott alléleket. Barna+kékre 0 kéket ír. Hát ilyen felállással mindkét gyerekem kék szemű.
2020. máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

Nagyszülők is számítanak.

[link]

2020. máj. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

A szemszín sem feltétlen egyenes ágon öröklődik. Ha a családban mindkét szülőnek barna a szeme, de a nagyszülőknek például kék vagy zöldes kék vagy szürkés kék akkor a gyereknek lehet kék szeme vagy világosabb barna is akár.

Az öcsémnek például kék szeme van, nekem barna, apánknak barna, anyánknak világos barna. A nagyszüleink közül az apai nagymamánknak van kék szeme, illetve anyai nagypapánknak zöld szeme.


Sokan nekünk is mondták hogy a szemszín csak a szülőktől öröklődik és a fejünkbe akarták magyarázni hogy öcsémet elcserélték véletlenül mert neki kék a szeme és ez így nem lehet. De olyan szinten elfajultak emiatt a dolgok, hogy apám berágott és elment DNS tesztre ahova vitte mindannyiunk DNS mintáját hogy akkor derüljön ki hogy mi is van valójában ezzel a szemszín miatt. Akkor ott is mondták hogy nem feltétlen egyenes ágon öröklődik ahogyan a haj sem, és az arcvonások sem feltétlen.

2020. máj. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A genetika ezen részei általános iskolai tananyag, gyerekek, ne már... nyilván örökölheti a nagyszülőktől, hiszen a nagyszülők nektek adták tovább, ti meg a gyereknek. Ami nem jött ki nálatok, kijöhet a gyereknél.
2020. máj. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!