Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veszt részt valaki a Heim Pál...

Veszt részt valaki a Heim Pál kórházban PREVENTCD programban? Érdemes jelentkezni? Hasznos lehet?

Figyelt kérdés
A baba 3 hónapos, már voltunk vérvételen és a genetikája sajnos pozitív. Az a baj, hogy nem fogjuk tudni, hogy glutént vagy tejcukrot kap-e. Mert ha tejcukrot, nem látom értelmét az egésznek. Ha meg glutént, akkor sincs rá semmi garancia, hogy nem lesz lisztérzékeny. És ha 1 éves kor előtt kap glutént, akkor attól nem lesz az?
2008. nov. 24. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!

én még várom a véreredményt, de ha pozitív lesz, részt veszünk a programban. garancia sajnos semmire sincs. ez a program nem arról szól, hogy a "lisztérzékeny baba kigyógyul belőle", hanem, hogy megtalálják a kezelési lehetőségeket. én abban reménykedem, hogy ha a babám örökölte is a kínomat, pár év múlva felvilágosultabbak lesznek a dokik és segítenek rajta. ehhez viszont a kutatás járul hozzá... én sem akarom kísérleti nyúlnak használni a kisfiam, de biztosítottak róla, hogy a program semmiképp sem árt neki. és csak reménykedem, hogy jól döntöttem...

2008. nov. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
és még annyit, hogy úgy tudom, nem attól kerülhető el a betegség kialakulása, hogy a baba nem kap glutént 1 éves koráig (legalábbis az újabb orvosi cikkek erről szólnak, amiket olvastam), és a programban csak nagyon kis mennyiségekről van szó. a kísérlet pont az, hogy szoktatják a szervezetet ehhez az anyaghoz (első voltam) minden jót!
2008. nov. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!