Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babámnál előfordul,...

11 hónapos babámnál előfordul, hogy 10-12 napig nincs széklete. Másnál is előfordul ez a probléma?

Figyelt kérdés

Orvos szerint amíg nem rossz a közérzete addig normális.

Próbálom sokat itatni és sok rostos ételt adni neki, de mégis.



2020. jún. 8. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt ilyen. Ismerősemnél volt ilyen de nem ilyen sok ideig. 5 naponta volt széklete.

Ő a Moxalolt kapta rá. Ami segítet is.

Szerintem ez nem annyira normális.

2020. jún. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se igazán normális.Adj neki valami hashajtó hatású ételt,szilva vagy valami olyat amiről tudod hogy meghajtja.A túlzásba vitt rost és a nem megfelelő mennyiségű folyadékbevitel is eredményezheti.Menjetek el patikában,van széklet lazító hatású készítmény,amit adhatsz már neki pár napig, hogy rendeződjön a széklete.
2020. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor lányomnak 3 napig nem volt széklete, nagyon besült már annyi idő után is neki.Vettünk Laevolac nevű készítményt azt adtam neki 3 napig, utána rendbe jött és azóta ha tetszik neki, ha nem minden nap le kell menjen a joghurt+zabpehely kombó.Van tőle széklete minden nap.El nem tudom képzelni nálatok mi lesz 10-12 nap után.Üvöltve kakált.Nem is értem az orvosotokat..megcsavarodhatnak akár a bele is így.2 voltam.
2020. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, én is mindig aggódom már pár nap után. Azthiszem ez volt a 4. alkalom az utóbbi 6 hónapban.

Azt nem írtam, hogy Laevolac szirupot használunk hónapok óta. Minden nap 5 ml. Ez a max adag egy ekkora babának. Védőnőnk szerint van olyan "gyereke" aki egy éve használja. Ezt sem hiszem, hogy normális...

Mégegyszer köszi, utána fogok járni, még ha az orvos szerint rendben is van.

2020. jún. 8. 21:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem se haszon évekig ilyen a gyerekeknek, bár állítólag nem lehet hozzászokni.Legalábbis a patikus ezt mondta.Viszont elolvasva a tájékoztatót kisebb gyerekeknél akár ez is bezavarhat, azért nem is használtuk tovább a 3 napnál, míg rendeződött a helyzet.Vészhelyzetet megoldani jó volt.Remélem rendbe lesztek.
2020. jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!