Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék még? Ez az...

Mit tehetnék még? Ez az állapot már teljesen kikészít mindenkit! Sajnos már nagyon feszültek vagyunk a férjemmel e miatt.

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos a kislányom,és nagyon nyugtalan sírós baba már születésétől. Állandóan vele kel lenni valakinek,mert egy percet nincs el maga. Még szerencse hogy van segítségem mert már rég megbolondultam volna. Semmi nem köti le igazán. Nappal is sokat nyűglődik,alig alszik de az éjszakák borzalmasak. Este fürdés után olyan 8-9óra között minden áldott nap,rájön egy borzalmas hisztiroham és úgy üvölt meg visít hogy azt már elviselhetetlen. Az égvilágon semmivel nem lehet megnyugtatni,vagy lecsillapítani. Már voltunk vele gasztroenterologusnál hogy nem e allergiás valamire,és azért sír ilyen sokat. Nem találtak semmit. Azt tanácsolták alakítsunk ki napirendet,de az már az elejétől meg van. Meg hogy fürdés után vigyük ki a levegőre,de ez sem használ. Már rettegek az estéktől mert 2óránál tovább is eltart a sírása. Panelban lakunk és csoda hogy eddig nem szólt senki,mert minimum azt hihetik hogy verem. Borzalmas ahogy üvölt,már szinte fuldoklik. Éjjel is többször felkel,állandóan forog,jár keze lába. Anyósom szerint a sírással fárasztja magát,és a kórházban csinálhattak vele valamit. Mit csináljak??? Vigyem ideggyógyászhoz? A gyerekorvos szerint hagyjam sírni,meg majd kinövi,de ő még nem hallotta üvölteni!
2010. júl. 31. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
próbáltál neki énekelni?lehet ezért páran megköveznek,de esetleg a tv sem köti le?nekünk is mindig vannak ilyen hullám völgyek,de akkor kiviszem a levegőre,dumálok neki meg nevetek neki,és akkor ő is nevet,vagy énekelek arra mindig figyel,de a tv-t is elnézegeti a kezembe.nálunk még a kutya ami leköti,ha nyügös mindig behívom és mondja neki 1000-rel.a nagy melegben amikor nyügös volt,megfürdettem.pocit nem kérdezem mert ahogy olvasom nem csak evés után van a sírás.nem lehet hogy érzi rajtad hogy feszűlt vagy?mert ez nálunk is előfordult és akkor vettem egy mély levegőt és teljesen higgadtan próbáltam a kicsihez állni.sajnos több ötletem nincs.
2010. júl. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%

4,5 fél hósan két evés között már egyedül kellene megmaradnia. Ha mindig vele vagytok,akkor soha nem lesz el egyedül. Éjjel pedig valóban kellene hagyni sírni.

De jobb,ha elviszed ideggyógyászhoz,mert ha ilyen hosszan sír,az nem természetes. Anyósodnak abban igaza lehet,hogy a sok sírással kifárasztja magát,és emiatt nem tud elaludni.

2010. júl. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nehéz lesz betartani, amit most mondok, de a legfontosabb, hogy Ti nyugodtak legyetek.

A gyerekek megérzik, hogy feszült a légkör, hogy tartasz valamitől. Ettől ők is idegessé válnak. Ha úgy állsz a dolgokhoz, hogy "jaj már megint jön az este és megint üvölteni fog 2 órát", akkor az Őt is hergelni fogja.

Nyugodjatok meg mindketten!!!

Végigjártátok-e már, hogy mi baja lehet? Pl. az ínye nem fehéredik-e már, kényelmes-e neki az ágy, nem fél-e odabenn a sötétben, egyedül, nincs-e melege (vagy épp nem fázik-e), tele van-e a pocakja stb.

Valami oka van, hogy üvölt, de ő még nem tudja elmondani, hogy mi a baja.

Teremtsetek nyugodt légkört este, legyen meg az esti rutin, ami, ha az ég leszakad is, de ugyanúgy alakul és ez biztonságot ad neki.

Próbáltátok esetleg masszírozni, tornáztatni fürdés előtt? Az talán ellazítja.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem valamelyik ötletnek hasznát veszed! Sok sikert és kitartást!

2010. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is cseréld le a gyerekorvost, ilyet hogy mondhat már. Az első hónapok meghatározóak a gyerek számára, most tanulja meg, hogy számíthat-e rátok. Szóval mindenképp meg kell nyugtatni. Néha az én gyerekemnek is vannak ilyen napjai, akkor kenguruban hordozom magamon, mert ha leteszem, üvölt. Elég fárasztó, de már csak néhány hónapig tart. Azért egy kivizsgálásra elvinném.

Én voltam a fiammal kórházban, és mellettünk pont egy ilyen gyerek feküdt. Őt még megetetni sem lehetett, annyira hisztizett folyamatosan. Semmit a világon nem találtak nála, és pár nap alatt a kórházban megnyugodott. Szerintük is a napirend miatt. Pedig azért őt nem dajkálták a nővérkék nagyon. Éjszakára rezgős pihenőszékbe tették, abban aludt. Esetleg azt próbáltátok?

2010. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Bár segíteni nem tudok,de ha ennyit sír én is arra tippelnék hogy nem árt egy kivizsgálás.

Nekem 4 hónapos a kisfiam és ő akkor üvölt amikor nagyon fáradt már!

2010. júl. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia! Én is elvinném egy kivizsgálásra. A lányom az este 6-tól csinálta a fesztivált. Egyfolytában üvöltött...Először azt hittük a pocak, de rá kellett jönni, hogy nem. Bárhol voltunk, bármit csináltunk ha aludt is, fel kelt és elkezdett üvölteni torkaszakadtából. Eleinte próbáltam nyugtatni, felvenni, de csak feszítette magát. Letettem az ágyába, hagytam sírni...aztán mikor bementünk hozzá, kinyitotta a szemét, meglátott és még jobban üvöltött...ekkor úgy döntöttem, hogy akkor ordíts. Szóval minden este kb. 1 hónapig volt üvöltés, 1-1,5 órát...utána aludt egy kicsit. Mikor felkelt mintha mi sem történt. Ezen túl kellett lennünk.

Tápszeres baba? Viborcul kúp?

2010. júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nappal mindenképp hagyjátok kicsit egyedül-fokozatosan. MEg kell tanulnia egyedül ellenni.

A sírást meg ki kell vizsgáltatni, amennyiben nem hasfájásról van szó, mert sajna vannak babák, akik akár 8-9 hós korukig is hasfájósak.

Idegörlő, tudom, de a legjobb megoldás hirtelen, hogy lenyugszol és nem félsz az estétől. Lehet ennek is az az oka, hogy ideges vagy és megérzi. Leheet már semmi baja nem lenne, ha nem lennél ideges.

Próbáld meg mától, hogy úgy várod az estét, hogy "tudom, hogy sírás lesz, nem tudok mit tenni vele, majd elmúlik.."

Nehéz, de pár nap alatt javulás állhat be-nálunk annó bevált.

2010. júl. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Sok okosat irtak már előttem, de arra még nem tért ki senki, hogy vannak nagyon érzékeny babák. Velük azon kivül, hogy minnél nyugodtabb légkört próbálunk teremteni, nem sok mindent tehetünk. Ilyen esetekben az orvosok sem tudják megállapitani a bej okát, összefoglalva három hónapos hasfájásnak hivják, bár egyáltalán nem biztos, hogy a hasávalvan a gond.

Anyósom első babája volt ilyen. minden éjjel 1-1,5 órát üvöltött. Nem lehetett megnyugtatni. Minden létező okot kivizsgáltak nála, nem találtak semmit. Másfél éves korában egyik napról a másikra múlt el. Semmi baja, ma nagyon tehetséges festőművész.

Szóval, ha már minden szóbajöhető oknak utánnajártatok és minden nyugtatási ötletet is, akkor nincs más hátra, mint elfogadni, hogy ő ilyen és bizni benne, hogy minnél hamarabb túl lesztek rajta. Kitartást és sok türelmet kivánok!

2010. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én mikor már végképp nem tudtam mit tegyek vele (teli has, tiszta pelus stb.), fogtam és a mellkasomra fektettem hassal és olyan jól elaludt, mint a sicc. Nem kell aggódi, hogy csak így fog elaludi, mert nem mindig igényelte illetve ez csak az életük egy kicsiny szakasz ami gyorsan eltelik. Lehetséges, hogy csak a közelséged hiányzik neki!
2010. júl. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mi párommal elégbkitartóak vagyunk nálunk a ringatás vált be, ölembe fogtam fektetve és ringattam énekrltem neki cumi a szájába, eleinte 2 óra ringatás volt mire megnyugodott elaludt, majd hozzászokott és 2 hét után már 1 perc ringatás megnyugodott és elaludt! Vettünk egy hintát hogy míg nappal ezt azt csinálok az ringassa helyettem bevàlt. 1 éves korától egyedül elalszik. Vedd ölbe ha sír, feküdj mellette olvass neki, vegyetek egy tornáztatót tedd fölé had ismerkedjen vele nézegesse lökdösse rajta a csörgőket. Gondolj bele, ha ölben van lát mindent érdekesebb úgy, feküdj le mellé és mit látsz, a plafont vagy a körforgón lógó állatok lábát hát az nem valami izgalmas!

Tedd magadellé a hordozóban és vass neki mutasd neki az állatos könyveket tv, valamivel próbáld legoglalni!

Fektesd le egy textil pelust rázz fölötte játszatok kukucskálóst vele!

2010. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!