Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! Szeretném a...

Kedves Anyukák! Szeretném a segitségeteket kérni, mert már teljesen tanácstalanok vagyunk a férjemmel. Histi vagy mi lenne minden este uyanabban az időben?

Figyelt kérdés
A kisfiunk 4 hónapos s ugy egy hőnappal ezelőtt minden fürdés után ordit, sikit s nem lehet megnyugtatni, ha sikerűl nagy hehezen utána alszik 20 percet eszik s magátol elalszik a kiságyban. Már telesen tanácstalanok vagyunk, hogy munden este miért csinálja. Nappal egésznap elvan alig kell babusgatni. A férjem azt mondta rakjuk a kiságyba és sirja ki magát, de én nagyon sajnálom.
2011. júl. 3. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Orvosnál voltál? H síkit és nem lehet megnyugtatni, akkor valami fájdalma van.

Nem lehet hogy mondjuk belemegy a fülébe a víz és az fáj neki?

Szerintem ne fürdesd egy pár napig, kicsi még, nem fog megártani, csak nedves szivaccsal törölgesd meg és nézd meg mit csinál.


Az is lehet túl későn fürdeted, nagyon fáradt már és a fáradtságtól üvölt. Nem lehet, hogy napközben alig foglalkoztok vele, és este meg túl sokat, hazajön apa, te is elvégzed a dolgod. Egy ekkora gyereknek nagyon megterhelő ám és kifárasztja és fizikális fájdalmat okoz neki és azért is üvölthet. Különösen ha egyébként nem is igényli vagy nincs időd foglalkozni vele a nap során.

Próbáld meg korábban fürdetni és vacsiztatni és nem kifárasztani foglalkozással este, amikor egyébként is nyűgösebb már.

2011. júl. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Örüljetek, hogy egész nap jól van, és készüljetek fel lélekben az estére. Ne hagyd magára, ha sír! Biztos valami baja van ilyenkor, egy négy hónapos nem bosszant senkit szándékosan. Ez a délutáni, esti sírás nem ritka ebben az életkorban. Gondolhatod, hogy fáj a hasa, de igaziból nem lehet tudni.

Én vasalóval melegített pelenkát tettem ilyenkor az enyémek hasára, de lehet hogy ebben is több volt a figyelemelterelés, mint a tényleges hatás.

Tudom, hogy most kilátástalannak érzed, de el fog múlni ez az időszak is.

2011. júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Férjednek gratulálok. Zárd be őt is a szobába ha valami baja van, aztán hagyd ott. Amiről írsz az negy valószínűséggel egy élettani folyamat eredménye. A babák egy részénél az idegrendszeri érés folyamán előfordul ilyen sírás. Ha mindíg nagyjából ugyanakkor jelentkezik, és amúgy a baba jókedvű, jól fejlődik akkor nincs nagy gond. Ki fogja nőni. Az én lányom Este 9-től hajnal kettőig üvöltött két hónapon keresztül. Tudom hogy idegörlő, de elmúlik ez is, addig meg túl kell élni.
2011. júl. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálam a kicsi 8 hetes, a nagy 10 éves. Mikor a nagy volt pár hónapos, akkor úő csinált ilyeneket. Hetekig minden este üvöltött, és nem tudtuk, mi a baja, de elmúlt. Szerintem csinálni sok mindent nem tudtok. De az, hogy a kiságyban hagyjátok sírni, az durva. Szegény baba, azért sír, mert valami baja van, erre még az anyukája sem veszi fel. Szerintem vidd el orvoshoz, hogy nincs-e valami baja, (amit nem látsz:pl.fül vagy hasfájás), ha semmi, akkor meg majd csak elmúlik ez az időszak.
2011. júl. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
De ne vedd fel,mert akkor később sem fog egyedül elaludni a kiságyában. Nézesd meg orvossal,lehet,hogy valami baja van.
2011. júl. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy fázik vagy melege van. Unokatesóméknál is sírt a gyerek fürdés után, aztán rájöttek, hogy melege van, kevesebb ruhát adtak rá és meg is oldódott a probléma. Nekünk is több fürdetés alatt sikerült csak rájönnünk, hogy neki meleg az a víz, ami a vízhőmérőn be van jelölve hogy "babameleg víz". Kicsit hüvösebbre csináltuk, azóta imád fürdeni.
2011. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Idegrendszeri érés, túl sok inger napközben, túl kevés inger napközben, fáradtság, sokminden okozhatja.

Nem szabad ekkora babát sírni hagyni, lehet, hogy este egyszerűen csak több babusgatásra van szüksége. Vedd fel ha sír, téged hív, ne hagyd cserben!

2011. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
fürdés közben minden rendben? nem megy víz a fülébe? én erre gondolok ha mindig az után sír
2011. júl. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az enyém 6 hónapos múlt,és ő is üvölt minden fürdés utáni öltözésnél.

Az enyémnek nem fáj a füle,nem fázik,nincs melege,csak imád fürödni meg meztelenkedni,és nagyon utál öltözni!

2011. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem ÉHES??? Nálunk ugyanezt csinálja 5 hónaposunk, fürdéssel minden ok., aztán utál öltözni is, ordit, azonnal kell neki enni adni, különben vége a világnak!!!:-) Amint evett, utána néma csönd van.
2011. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!