Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek könnyű volt a babájával...

Akinek könnyű volt a babájával az első fél évben, lett valamikor később igazán nehéz? Ha igen, mikor?

Figyelt kérdés
2020. jún. 15. 14:45
1 2
 11/12 babyboom567 ***** válasza:
60%

Azt sem tudom hol kezdjem.

Az első 5 hónapban álombaba volt.

Aztán elkezdett mászni,mindent pakolt jött ment,mászott fel mindenre(most is),egy szabad percen nem volt, sosem lehetett magára hagyni,simán kirámolta a könyveket és bemászott a polcra, fel a tévéhez,pakolta ki a hűtőt.

Aztán mikor már elindult, itthon már tudott járni, viszont sehol máshol nem akart csak négykézláb menni,pl orvosi rendelő, vagy bármi más,és babakocsiban meg csak akkor volt el, amikor haladtunk,tehát bevásárolni, ügyet intézni, sehova sem lehetett vinni(bár próbálkoztam).

Aztán harapott meg mart, teljesen pánikba voltunk, hogy mi lesz így a bölcsiben vele, de ahogy elkezdett bölcsibe járni kb 1-2 héten belül leszokott róla.

Itt elkezdett apró játékokat a szájába venni, pedig 21 hónapos volt már, és babaként sem volt jellemző rá.

Bölcsi előtt mindent megevett, csak azt nem amit nem adtunk oda.És elkezdett nem enni kb 2 évesen.Főtt ételt egyáltalán nem eszik.És egyre rosszabb.Tavaly elkaptunk az egész család egy nagyon durva hányós hasmenéses vírust és diétázni kellett,csak krumplit meg ropit ehetett a gyerek is.1 hétig ropit evett a gyerekem(fogyott 2 kilót),na gondoltam annyira éhes lesz enni fog.Hát nem.Előtte megette a sült krumplit, rántott dolgokat,mindenféle joghurtot, mindenféle felvágottat, virslit,halrudacskát, bundás kenyeret,azóta ezeket sem eszi.

Azt étlapja,pogácsa, száraz kolbász,pufi, monte puding(de csak a szögletes doboz),alma banán,vajas kenyér.Ennyit eszik meg, semmi mást.

3,5 éves megkésett beszédfejlődésű,nagyon akaratos kisgyerek,bár mostanában kezdi felfogni a jutalom fogalmát(párszor sikerült)

Minden tevékenységet imád(bár ez most a fürdéssel változott), viszont semmit sem szeret abbahagyni.

Pl játszótéren hintázunk, és onnan nem akar hazajönni,utána kb másfél óra hiszti van:anyukám erre azt mondja,hogy hagyjam ott úgyis utánam jön, hát nem,nem jön kipróbáltunk veszélytelen helyen,eljöttünk a férjemmel, hát a gyerek elment az ellenkező irányba.

vagy pl tegnap itt voltak dédiék és mikor elmentek mondhattunk bármit neki nem érdekelte, egy fél órán át torka szakadtából üvöltött.

Fejlesztő oviba fog járni szeptembertől,én ettől várok változást, meg remélem ha a beszéde beindul,jobban tud kommunikálni, nem lesz benne ennyi fusztráció.

Meg kb December körül elromlott az alvása, de erről nem a gyerek tehet hanem a férjem mert átszoktatta a nagy ágyba( ez 3 nap alatt történt),mondván minek altatni azt a gyereket, majd elalszik ha álmos.

Mondjuk a nagyágyban való alvásnak van előnye is meg hátrány is,így este már nincs filmnézés, meg felnőttes dolgok, viszont reggel a gyerek nem kel fel 5kor,ha meg is ébred, akkor csak közelebb bújik hozzám és alszik tovább,karantén alatt volt hogy 8ig aludtunk.

Remélem idővel felfogja a jutalom fogalmát,és lehet vele üzletelni.

2020. jún. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
74%

15 hós a fiam. Ha akarnék sem tudnék jobb gyereket kívánni.

Se nem volt hasfájás, se nem volt sírós. Lerakom és eljátszik típus.

Beteg sem volt még.

Viszont az éjjeli alvás nem volt az erőssége, éjjel 3szor kelt átlagosan. (Mondjuk bírtam, nem volt vele baj) Aztán 2hónapja leszoktattam a cicizésről, azóta átalusszuk az éjszakákat is. A fogai is minimális szenvedéssel jönnek neki

2020. jún. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!