Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a 7-8 hónapos babád...

Milyen a 7-8 hónapos babád életkéje? :-)

Figyelt kérdés
Az érdekelne h mikor kel, mikor mennyit alszik,eszik...miket csinál és miket tudtok jatszani vele :-) ill mivel foglaljátok le :-D

2020. jún. 17. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Ezt de cukin megfogalmaztad 😊

8 korul kel, 10kor alszik és 13kor , ez utobbinál hosszabbat.

Egy etkezés van kiváltva, nem megy olyan könnyen válogat. Jobb szereti azt a rossz ízű tápszert a cumisüvegből 🙄

Tornázni szoktunk, a babajátekokkal jatszunk és jon velem bármit csinàlok.

2020. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Ma 7 hónapos.

Általában 6-6:30-kor kel, 7kor 200 ml tápszer. Ezután játszik magában, amíg összeszedem magam és a lakást :D Majd leülök mellé. Mondókázunk, énekelek, tornázunk. 9:kor alszik egy órát. 10 kor tízóraizik, gyümölcspépet. Majd kimegyünk főzni a konyhába. Adok neki a járókába kanalakat egymáshoz ütögetni, nézi mit sürgök forgok, "beszélgetek" vele. Ebéd 200 ml tápszer, Majd alszik 2-2.5 órát. Addig én tornázok, mosogatok, vagy éppen ha jó idő van, akkor szoktam vele sétálni a szabadban, vagy megnézek egy filmet, netezek. Felkel, játék, hazajön apja, elmegyünk közösen vásárolni, vagy együtt játszik vele. uzsonna főzelék zöldséggel, tápszerrel, hússal. Ezután még szokott aludni este egy órácskát, 19:30 kor fürdetés, vacsora tápszer 200-220 ml, mese, könyvnézegetés, és 20 30-kor elalszik.

Játékok, "tudományok": hason megszokott már, szereti a labdákat, ha gurigázok vele. Mondókára tornáztatom, csikizem, megnevezem mondókával a testrészeit, lovacskázunk ritmusra az ölemben, nagyon évezi :)

Kúszik ügyesen, de még nem mászik. Forog minden oldalra, oda-vissza. Még nem ült fel, nem állt fel, de nem is lóverseny, nem segítem, majd magától rájön. Nem veszek neki se bébikompot se járássegítőt. Nincs az az isten, hogy azokkal a szarokkal siettessem, ami úgyis megtörténik egyszer.

Amúgy nagy dumás kiscsaj, bababa,dadadada, mamama, amma...

Ha kérdezem hol a cica, keresi a macskánkat, keresi az apját a hol van apa?-ra.

Ha valamit kihagytam, kérdezz nyugodtan :)

2020. jún. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :-) második, nekem teljesen hasznos volt a válaszod...nem tudom kinek van jó kedve...ugy erzem mostanában valami nem stimmel a napirendünkkel, bár eddig is elég sűrűn változott...

Mi teoretikusan 7kor kelünk (ezt csak én szeretném így,mert a babám nem így gondolja) vagy mar 6 körül felvan vagy csak fél 8 után ébred 🤣 8korul megszoptatom. Eddig tízorait nem evett, de mióta elkezdtem a hozzátáplálást szeretném bevezetni. Szóval 10kor kap egy kis gyümölcsöt és megyen aludni...alszik kb 1-1,5 órát.12:30 körül ebéd. Aztán játszunk. 14 óra körül kiviszem az udvarra szétnézni egy par percre. Eddig úgy volt h 15orakor kimentem vele kocsikázni és közben aludt kb 45 percet. No ez egy par napja megváltozott. Nem volt hajlandó elaludni bármit is csináltam hasra fordult ,sírt. Ezért úgy döntöttem h már lecserélem a kocsit a sportkocsira és majd abban viszem ki hagy nézelődjön és hátha bealszik. Ez a taktika sem jött be. Egyszerűen nem alszik el csak ha bejövök vele, 16kor megetetem és aztán bealszik egy fél órára. Nincs el a kocsiban sem. Aztán játék van 19:15 fürdés evés és legkésőbb 20:30 alszik. De a délutánunk az kész káosz. Mit csinálok rosszul?

2020. jún. 17. 19:56
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
Semmit nem csinálsz szarul, ez ilyen buli, egyszer betartja a napirendet, egyszer nem.. jöhet a foga, nagyobbat fejlődik, stb. Bármi lehet :)
2020. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!