Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 honapos babanak mar tudnia...

8 honapos babanak mar tudnia kene lenditeni a labat, kezet?

Figyelt kérdés
Vedono mondta h mar tudnia kene adnia a labat, kezet ha oltoztetem vagy mondom neki h kerem a labad. Ez igaz??? Az en babamnak fogalma sincs meg errol

2020. febr. 18. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nevelt babáim 9 és 10 hónaposak.

Kérésre ők sem dugják kezüket-lábukat öltöztetésnél. Szerintem még nem értik. Ha játék közben észreveszi pl.a lábát, és játszik vele, bekapja, nincs gond. Én nem látom problémának, hogy még nem tudják kérésre nyújtani kezüket, lábukat.

2020. febr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
1 éves elmúlt miután már adta a lábát, kezét ha kértem.
2020. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

🤦🏻‍♀️ Úristen ezek a védőnők... szerintem a legtöbbjük csak messziről látott gyerekeket (de főleg babákat). Aztán stresszelik feleslegesen az anyukákat.

8 hónaposan az én gyerekem ott tartott hogy le tudta utánozni a tapsolást, meg kicsit később az integetést, és ha akarta akkor kérésre meg is csinálta.

Ő most 1 éves és most van olyan szinte hogy tudja hogy egyáltalán “mi a lába vagy a keze”. De baromira nem mindig adja ide ha kérem. Sőt, kifejezetten utál öltözni, végig hisztizi az egészet, abban pl abszolút nem segítőkész.

Ez egyébként pont most volt kérdés az 1 éves (!!!) státuszon. Mivel az az egy volt nálunk negatív így amúgy sem idegesítene, de a legtöbb gyerek egyébként is utál öltözni, úgyhogy így meg pláne nem foglalkoztam vele.

Mindig próbálom ugyan mondani a gyereknek higy segíts, nyújtsd a kezed, stb.. aztán valamikor türelmesebb valamikor meg nem.

Hozzáteszem nálunk is húzta rá a védőnő a száját😏 de az enyém már 4 hónappal idősebb a tiédnél, úgyhogy már ezért sincs okod előrr aggodalmaskodni. :) majd fogja csinálni, de erre aztán még bőven van ideje!

2020. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szövegértése 0 a védőnőnek, vagy csak nem tudta elmagyarázni, hogy mire gondol.

"Az öltöztetésnél segít" annyit tesz ennyi idős korban, hogy többnyire nem tart ellent, engedi, hogy bedugd pl: a kezét a body ujjába, netalántán még ki is nyújtja, ha benne van. Ennyi.

2020. febr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lányom egyévesen tudta ezt. Sőt, az egyéves státusz vizsgálaton volt az kérdés, hogy segít-e az öltözködésben.
2020. febr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a státusz papíron az van, hogy együttműködő az öltöztetésnél, tehát hagyja h rá add a ruhát, nem feszít.


Nyilván elofordul h nincs kedve és feszít, rúg, de nem minden alkalommal, akkor nem gond

2020. febr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!