Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik név tetszik? Egyik...

Melyik név tetszik? Egyik szülő Angol anyanyelvű, masik magyar

Figyelt kérdés

2020. jún. 18. 06:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
86%
Nekem az Elizabeth tetszik legjobban, nagy Karib-tenger kalózai fan vagyok. Meg amúgy is ennek olyan szép, elegáns hangzása van. Viszont ha Magyarországon terveztek élni, akkor az Emma egyszerűbb lenne abból a szempontból, hogy ezt nem kéne folyton magyarázni, hogy hogyan írják. Viszont maga a név meg nekem nem tetszik.
2020. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
7%
Külföldi szülővel rendelkező gyermek kaphat külfödli nevet. Az Emma szerintem fos.
2020. jún. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
21%

Az Elisabeth klasszikus, ugyanakkor az én fülemnek nénis, a Jane szintén, inkább posh ahogy az Emilia is. Legtöbb nő akit hallok ilyen nevekkel 45-60 körül van.

A Liz vagy Lizzy viszont vagány 😉


A két név, különösen kötőjellel vagy egybe vonva elég chav dolog, diszkriminálhatnak miatta. Kb. mintha Magyarországon valaki Renátónak vagy Dzsenifernek hívná a gyerekét.

Ha csak az egyiket használja az normális.



Az Emma jó név, a mostani 30 körüli generáció között mondjuk gyakori a Spice Girls miatt.

2020. jún. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Thunderfairy ***** válasza:
67%
Van egy név amit kűlfőldiként is és magyarként is használni lehet és szép név is. Bár angolosan ejtve kicsit fura lehet. Ez a név a REBEKA. Angol irással Rebecca magyar irással Rebeka. Én ezt adnám neki ha lány lenne.
2020. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
75%

Alma, Liza, Lea, Barbara, Noemi is szép lehet.


Ezek mind léteznek angol nyelvterületen is,

2020. jún. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

"ha olyan nevet választatok, ami itthon is adható csak kicsit máshogy írva, akkor borítékolni lehet időnként az elírásokat. A Hannah esetében simán lehagyják például a h betűt."

Így van. És a még több elírást megelőzendő egy idő után már nem az lesz a gyerek neve, hogy "Hannah", hanem az, hogy "Hannah, hával a végén", az meg már milyen?

Főleg, ha Magyarországon fogtok élni, olyan név legyen, amit nem kell magyarázni, tehát az Emmára szavazok én is.

2020. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :) mar megszoktam hogy a vezeteknevemet mindig el kell betuzni haha
2020. jún. 25. 18:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!