Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem nyújtja a karját...

Miért nem nyújtja a karját teljesen?

Figyelt kérdés
Kisfiam elmúlt már 6 hónapos, de még mindig csak alkaron közlekedik. Forog már mindenhogy, illetve kúszik is, de alkaron támasztja magát közben. 1 hete kb. elkezdte feltolni a seggét, mintha már mászni akarna, de még mindig alkaron, és ráadásul ökölbe szorított kezekkel. Nagy gond ez? Vagy rájön majd? Esetleg segíthetnék neki valahogy? Beszéltem védőnővel, és szerinte gond, hogy még mindig ökölben van a keze, és nem nyújtja a karját ennyi idősen.
2020. jún. 19. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! az én babám négy hónapos, és egy hónapig jártunk dévényre (c tartás miatt), és az egyik fő gyakorlat célja az volt, hogy kinyissa az ujjait! Nekem már három hónaposra azt mondta, hogy ki kell nyílnia. Mostmár szépen nyitva van az összes. Amit én hallottam/tapasztaltam, ez probléma, főleg hat hónaposan. Kérd ki a véleményét, hogy milyen tornára, fejlesztésre kell járnotok. Nagyon hamar tud ám javulni! Viszont az egyik legrosszabb gyakorlat, utáltam, meg a baba is, végig üvöltött, sőt még a térde is kidörzsölődött, azt hitték verem a gyereket... nem is viszem többet, de azért, mert már szépen tartja magát. Négy hónaposan még csak alkaron van, de már sokszor forog úgy körbe, hogy kinyújtja a karját és a kézfején támaszkodik kicsit. Szerintem minél előbb vidd el valahova, és akkor nem fog lemaradni a mozgásfejlődêsben.
2020. jún. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy folyamatosan csukva van az ökle, vagy csak nem nyújtja ki az ujjait mikor kinyomja magát. Utóbbi nem baj. Alakulni fog. Az én babám is úgy volt hogy 6 hósan kezdett el szabályosan kúszni, de akkor már egy ideje kutyázott is és nem nyújtotta ki rendesen az ujjait. 7 hónaposan felállt majd elkezdett szabályosan mászni.
2020. jún. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
első vagyok: bocs, nem a kézfején, hanem a tenyerén.
2020. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs folyamatosan csukva neki, csak mikor hason van. Ügyesen fog amúgy, nyúl mindenért. Hason is héba-hóba kinyitja, de inkább ökölben van neki. Meg hát ugye ki se tolja magát rendesen :/ Dévényeshez egyébként kell valami beutaló, vagy valami?
2020. jún. 19. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!