Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lett veletek? Van itt...

Mi lett veletek? Van itt olyan, akinek teljesen tarthatatlan volt a korábbi életvitele miután szülő lett?

Figyelt kérdés

Hogyan viseltétek? Tényleg kárpótol MINDENÉRT a gyerek?


Lehet csak azért, mert én elégedett vagyok az életemmel így is, de én ezt nem tudom elképzelni.


Persze azért eszembe jut, hogy mi lenne, ha lenne gyerek. Hosszútávú, sőt néha rövidebb távú célok között ott a gyerek. De néha azt érzem, hogy most jobb életem van, mint aztán lenne.


Nektek hogyan alakult?



2020. máj. 7. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Jelen. Az álmaimnak is lőttek,de én választottam.

És igen, kárpotol a gyerek teljes mértékben. Persze rosszabb napokon eszembe jut hogy milyen lenne most az életem gyerek nélkül de szerintem ez normális.

2020. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Hirtelen indult meg a szülés, a szülőszobán konkrétan pánikban voltam, hogy hogyan fogom őt ellátni majd, meg úgy egyébként most vége lesz az életemnek. Ez a hangulat tartott pár napig, aztán meg teljesen megszoktam az új életet.


A régit már nyilván nem kapod vissza, de a babával kapcsolatos sok újdonság belesimul a hétköznapokba, az életed részévé válik ugyanúgy, mint eddig bármi. Egy idő után egyre többet fogsz tudni foglalkozni a régi hobbijaiddal, meg a régi szokások helyett újak jönnek.

2020. máj. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Csodas eletunk volt fiatalok voltunk buliztunk baratok grill party vitrolazas a balatonon es tengeren jo szex jo munka sok penz

Aztan terhes lettem amire mar vagytunk nagyon. A 18.hettol korhazban voltam burokrepedes miatt vegul a 26.heten megszuletett a kisfiunk. 99 ujszulott intezicen osztalyon toltott nap. Volt ugy hogy nem eri meg a reggelt. Volt ugyh hogy le fog benulni. Volt ugy meg fog vakulni.

Eletem legnehezebb 99 napja volt sokszor azt hittem ezt nem birom mar ki belepusztulok. A regi eletunk fenyevekre.... de tudod mit? Megerte! Megert mert most itt szuszog a szomszed szobaban 3 evesen es tokeletesen egeszseges okos orokmozgo vidam kiskrapek. Vegigcsinalnam meg ezerszer is erte. Es most minden olyan mint regen annyira szep es jo... csak meg csodalatosabb mert mar velunk van o is❤️

2020. máj. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen más lett az életem gyerekkel. De megvan a maga szépsége. Néha napján persze vágyakozom a "szabadság" után de olyankor jön a mama és vigyáz egy kicsit az unokára mi meg kettesben elmegyünk valahova kikapcsolni.

Nem csinálnám vissza semmiképp az biztos! Szerintem ez mindent elmond. Nagyon nehéz anyának lenni, de megéri.

Ettől függetlenül örülök, hogy fiatalon "kiéltem" magam, buliztam, tanultam, utaztam stb. Jók ezek az emlékek, hogy ezek mind megvoltak.

2020. máj. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Sokkal színesebb az életem, mióta gyerekeim vannak, és mellettük sem érzem, hogy bármiről le kell mondanom. Ha mégis,az amúgy se kéne. Van munka, pénz, egyetemre meg okj tanfolyamra járpk, utazunk...
2020. máj. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Mindenkit más tesz boldoggá. Én depressziós lettem az alatt a másfél év alatt amit itthon kellett lennem vele. Plusz évekig tartott feldolgozni a szülést, a megváltozott testemet.. hiányzik hogy nőnek, emberbek nézzenek, ne csak anyukának, és itt nem a férjemről beszélek, hanem úgy mindenkiről. Hiányzik az alvás, a szabadság, a semmittevés, a régi munkám, a spontaneitás. Engem úgymond nem kárpótol a gyerek, kell mellé valami ami motivál, de egyelőre nem találtam meg.
2020. máj. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!