Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kislányunk miatt...

Egy éves kislányunk miatt kellett ennyit èjjel?

Figyelt kérdés
Tápszeres baba, már majdnem mindent eszik napközben, jó ètvágyú. Dèlután az ebéd utáni alvás után gyümölcsöt uzsizik, 5 órakor pedig tejpèpet kap. 7 órakor 240-270 ml tápszert és 8 órakor alszik. Nincs olyan éjjel, hogy ne kelne sírva èjfèl és hajnal 4 körül. Próbáltuk hátha csak szomjas vagy a közelsègünkre vágyik, de nem... Addig sír, míg meg nem kapja a tápszert. Kérlek segítsetek, hogy mit lehetne tenni, van e hasonló tapasztalatotok? (A védőnő és a doki csak annyit mondott, hogy adjam a tejpèpet és szoktad Sam le az éjjeli evèsről)

2020. jún. 20. 07:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnèzèst a kérdés kiìrás miatt, telefonról pötyögtem... Szóval:miért kel ennyit éjjel?
2020. jún. 20. 07:24
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Este adj neki tartalmasabb vacsorát, a tápszer túl kevés.
2020. jún. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Van tapasztalatom. A fiam 2 évesen hagyta el az éjjel 1 órási majd 2,5 évesen a hajnali tápszert. Élettani dolog, sok helyen írtak már róla. A vércukor szint változásával függ össze. Vannak akik érzékenyebbek erre vannak akik nem. Általában azok akik ébrednek éjjel olyan 2 éves kor körül “érnek meg” az éjszakai evés elhagyására.
2020. jún. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Este táplálóbb vacsorát adj neki, a tápszerrel nem lakik jól. Ez nem függ a kortól.
2020. jún. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Kisfiam normálisan eszik, felnőtt ételt, felnőtt adagokkal. Akkora a pocakja vacsora után, mint egy terhesnek, "mégis" ébred hajnal 1-2-kor enni utána pedig 4-5-kor kel.

A lepontozott 3-as megírta az okot.

2020. jún. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Igaz nem tápszer, hanem cicizés.

Nekem éjjel 3-4alkalommal kelt a fiam napi szinten. Addig ordított, míg cicire nem tettem.

Besokalltam, 14hósan azt mondtam eddig bírtam, leszoktattam. 2 este kis nyüglődés volt, azóta átalusszuk az éjszakát. Cumizni nem cumizott addig, de most azt szívja csak elalváshoz.

Azt eszi amit mi 10hós kora óta.

A bő vacsora aztán majd nem kel fel elmélet nem jött be.

2020. jún. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Mert ehes. 8tol 4ig szamold ki mennyi ido, felebreszti a hasa. Nem is ertem mi a kerdes ezen.
2020. jún. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

A legtöbben eléggé félreértik a tatalmas vacsora fogalmát!

NEM az a lényeg, hogy a gyereknek "akkora a pocakja vacsora után, mint egy terhesnek" vagy "bő vacsora" legyen, hanem OLYAN, ami sokáig laktató és MÉGSEM lesz pukkadásig vele a gyerek.

Ha ilyen vacsorákat kap, akkor nem kel fel éjjel enni!

2020. jún. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi ugyanezt csináljuk csak fél 7-kor nálunk vacsizik rendes felnőtt kaját, majd 7-kor 180-210ml tápszert. Így is felébred éjjel. Hogy mikor az változó, van hogy 1-kor, van hogy 4-kor, de olyan is volt,hogy 6 előtt nem kelt fel.

Olvastam én is,hogy még ebben a korbam simán belefér,hogy fel kel éjjel enni.

2020. jún. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8, a 3 éves nővére ugyanaz eszi, csak épp negyedannyit se, mégse ébred fel. Akkor biztos rossz tápanyagszempontból, igaz? :)

Egyszerűen ennyi idősen 1, gyorsabb az emésztésük, 2, nem csak a kaja miatt ébrednek.

2020. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!