Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felháborít a nagyszülők...

Felháborít a nagyszülők viselkedése! Más is volt így?

Figyelt kérdés

2 éves a kisfiam, és tegnap kisebb összejövetel volt nálunk. A gyerkőc már nagyon pörgött produkálni akarta magát, és hiába szóltunk rá, nem fogadott szót. Az apja rácsapott a fenekére (persze nem nagyot), és anyukám felugrott és haza ment, hogy nem nézi tovább ezt. Nagyon kiakadtam, milyen jogon szól ő ebbe bele. Úgy csinál, mintha én soha nem kaptam volna ki (ajjaj dehogynem). Egy 37 éves apukát hogy lehet ilyenért felelőségre vonni, aki ráadásul a veje nem a fia!

Nincs igazam?


2010. aug. 1. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
hát nekem is csaptak a fenekemre gyerekkoromban:D ennek ellenére egészséges pszichéjű, nem kifejezetten agresszív felnőtt lettem:D én csak nagy forgalomban dudálok, és morogok... a gyerekeknek semmi baja nem lesz, ha időnként vmi enyhe, célzott fizikai fenyítést kapnak. ez csak egy fenékre csapás volt, hogy vegye észre magát, nem szíjjal verte:O
2010. aug. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
én sem szeretem ha a férjem nem bírja cérnával és rácsap a két évesünkre, szerintem ez nem vezet sehova, csak a saját dühét vezeti ezzel le és még kellemetlenebb ha ez egy összejövetel alkalmával történik, mert ilyenkor nincs helye a gyerek fegyelmezésének ilyen módon, persze azért nem kell úgy reagálni mintha lepofozta volna és a fal adta neki a másikat.....véleményem szerint mind a két fél hibázott
2010. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Miért ne lenne helye összejövetelen a gyerekfegyelmezésnek?És aki heti 5x társaságban van a gyerekével,az se fegyelmezzen soha csak a 4fal között?Szerintem a férjed nem vitte tulzásba,nem agyonverte a gyereket,érdekes anyud hozzáállása,főleg ha t9bbször megvert titeket.
2010. aug. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem durva a helyzet, a nagyszülő ne igazán avatkozzon bele a fiatalok nevelésébe! A gyerek meg fogja érezni, érteni, hogy a mami majd megvédi, ha a szülők "bántják". Ez eléggé a visszájára is fordulhat. Nem vagyok híve a verésnek, de egy pici suhintás a fenekére még belefér.
2010. aug. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én elmagyaráznám az anyukámnak, hogy ha nem ért egyet a gyereknevelésünkkel, akkor nekem elmondhatja, de ne csináljon jelenetet, mert azzal azt éri, el, hogy nem szívesen leszünk vele egy társaságban, kevesebbet látja az unokáját is. Mind-e mellett sajnos van olyan, hogy elszakad a cérna, de tényleg nem szabad a gyereket bántani, mert az csak a szülő gyengeségére utal, ráadásul megalázó a gyereknek, hogy mások előtt történt.
2010. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Meg fogom neki magyarázni, de tegnap nem akartam, inkább ma hideg fejjel, nehogy olyat mondjak, amit később magam is megbánok.

2010. aug. 1. 14:31
 7/17 anonim ***** válasza:
24%
Én is felháborodnék, ha vőm megütné az unokámat. Ha én fel tudtam verés nélkül nevelni a gyerekeimet, tudja más is. Az erőszak erőszakot szül. Ne az édesanyádra haragudj, nézd inkább a szuperdadus című sorozatot, hogyan lehet a legnehezebben kezelhető, már jól elrontott gyerekeket is megnevelni. Soha nem ütöttek még rá egyetlen gyerekre sem. 2 éves meg még nagyon kicsi. Mióta veritek? Mert gondolom, nem ez volt az első eset. Egyébként engem még szóval sem "neveltek" más előtt, a szüleimnek ha problémájuk volt velem, négyszemközt mondták el. Szóval a saját nevelési módszereteken is el lehet gondolkodni... az egyetlen, ami a nagymama ellen szól, hogy ő is ütött téged.
2010. aug. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Én meg azon háborodnék fel, hogy akár anyukám, akár anyósom beleszólna a nevelésembe. Az most részlet kérdés, hogy ki hogy nevel, a lényeg, hogy a SZÜLŐnek kell nevelni, és NEM a NAGYSZÜLŐnek.
2010. aug. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves Nagymama!

Nem ütjük verjük a gyereket. Felháborító amit írtál! Ezért tartunk itt ahol, a gyereket igen is meg kell nevelni és nem cukorból van, hogy elolvadjon ha ránézek!

2010. aug. 1. 17:52
 10/17 anonim ***** válasza:
12%
Azért tartunk itt, mert ti, fiatal szülők (tisztelet a kivételnek), nem tudtok gyereket nevelni. A sok piros kezecske nyomogatása helyett inkább gyermeknevelésről szóló könyveket kellene olvasni! Sajnos épp a ti neveléseteknek köszönhető, hogy nekünk egyre több a munkánk, mert a ti elkényeztetett, vagy veréssel nevelt gyerekeitekkel már nem tudunk az iskolában mit kezdeni, mert a szóból már nem értenek. Nem egy tanítványom van, akik, ha meg akarom simogatni a fejüket, elkapják, mert már úgy megszokták, hogy otthon nyakleveseket osztogatnak a kedves szüleik. Mi már felneveltünk tisztességesen egy generációt, a ti általatok nevelt gyerekekre lehet majd számítani? Ez még a jövő zenéje. Az édesanyád teljesen tisztességesen járt el, felállt, és mivel nem helyeselte a döntéseteket, elment. Sajnos, a mai nagymamákat csak osztani tudjátok, de ha bajotok lesz, kihez fogtok fordulni? Mert azt látom itt sok kommentből, a nagymama mindig álljon rendelkezésre, de jogai nincsenek. Nekem ez kissé ellentmondásosnak tűnik. No mindegy. Nem akarok meggyőzni embereket, de ajánlom figyelmedbe Mérei: Gyermeklélektan , és Bágyoni Attila: Okos szóval, türelemmel c. könyvét, sok hasznos dolog van benne a gyermekneveléssel kapcsolatban. (A verés legenyhébb formája sem szerepel benne). DE érdemes még olvasgatni Ransburg Jenő könyveit is, én több előadását meghallgattam személyesen is, és mindig tudott új ötleteket adni.
2010. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!