Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan szülő, akinek a...

Van itt olyan szülő, akinek a gyerekének szupinált cipőt kellett hordania befelé dőlő boka miatt? Használt valamit?

Figyelt kérdés
2020. jún. 21. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Használt, de nem úgy ahogy te gondolod.

A cipő csak abban segít, hogy ne dőljön be jobban, de torna nélkül nem jön helyre a láb.

2020. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 5 hónapos korától Dévényre hordtam. Amellett, hogy generalizált (=testszerte fennálló) hipotóniát állapított meg a gyógytornász, már akkor mondta, hogy "furán áll" a lába. Mikor az állásig, majd járásig eljutottunk, javasolta, hogy csakis szupis lábbeli legyen. Így már a kezdetektől fogva az volt, sosem volt más. És én csak vártam, vártam, vártam, hogy majd javul, úgy voltam vele, hogy nyilván idő kell neki... Ez év elején, amikor 5 éves volt, és még mindig semmi nem változott, sőt, a védőnő már lúdtalpat emlegetett, kerestem egy "sima" (nem dévényes) gyógytornászt, azóta vele dolgozunk a problémán, próbáljuk erősíteni a még mindig harmatgyenge izmait. Én azt javaslom, ha úgy látod, hogy nagyon nem akar alakulni, tégy Te is így. Esetleg ortopédia is szóba jöhet - én amikor ezt felvetettem a háziorvosunknak, azt mondta, hogy ilyen előzményekkel/adottságokkal (hipotónia) szerinte inkább a torna a mi utunk.
2020. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!