Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ébresztitek a babátokat enni...

Ébresztitek a babátokat enni vagy igény szerint etetitek?

Figyelt kérdés
5 hetes kislányom 4700 gramm most, 4300 grammal született, 3900 grammal jöttünk haza két nap után a kórházból. Tápszert kap. Múlt hét óta, vagyis a 4. hét óta 133 ml a tápszere, 4 óránként eszik, 2 csepes a cumija. Kb. 70 ml-t gyorsan megeszik, utána büfizik, elpilled. Nehezen folytatja, főleg éjjel, vagy ha előtte nehezen aludt el. A fejét jobbra balra fordítja, a nyelvét kinyomja. Első és hátsó kutacsa rendben van. Pisil sokat, kakil naponta 3 4 x vagy 1x de akkor nagyot. Mit csinálok rosszul?

2020. jún. 25. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Mármint ebben mi rosszat látsz, hogy megkérdezed?
2020. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha meghagy a tápszerből kb. 20 ml-től többet, a férjem szerint nem jól etetem, mert a védőnő szerint ébresztgessem, ahány kg. X 150 ml/nap a megfelelő mennyiségű tápszer.
2020. jún. 25. 09:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam igény szerinti tápszeres volt. Egyébként a tej/tápszer adag az testtömegkilógrammonként min 120 max 150 mili. Ami a te babádnál olyan 95-120 mili közt van, ha 4 óránként eszik. Ha 70 milivel jól lakik, próbáld ki mikor ébred/jelez, hogy újra éhes. 2-2,5 óra múlva lehet megeszik újból ennyit. Éjjel főleg hogy tápszeres akár az se lenne meglepő ha egyszer se enne. Szerintem nyugodtan támaszkodhatsz az ő jelzéseire/igényeire. A táblázatok csak ajánlások, középértékek, nem baj, ha kicsit eltértek tőle.
2020. jún. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor 6x eszik egy nap?

Etesd igény szerint. És jól csinálod! Nyugodj meg :)

2020. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ébreszteni. Tápszerrel is lehet igény szerint etetni. Nyugi, fel fog kelni amikor éhes. Ha nem eszi meg mindet ne erőltesd.
2020. jún. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel sose ébresztettük fel. A védőnő is azt mondta, hogy éjjel ne keltsük fel. Nem hinném, hogy rosszul eteted. Nem minden baba pont ugyanannyit eszik. Ha fejlődik, növekszik, akkor nincs gond.
2020. jún. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem koraszülött,jól gyarapodik én biztos nem ébreszteném.Nem csinálsz semmit rosszul,ha éhes jelezni fog.
2020. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Koraszülött a fiam, de még őt sem ébresztettem. Mivel megbízhatóan jelezte ha éhes volt. Sajnos hamar tápszeres lett, de igény szerint evett. És sosem érdekelt mennyit hagy meg. Ha anyatejes lett volna se tukmáltam volna belé, hogy "de hát még van a mellemben tej". Kit érdekel mennyi marad a cumisüvegben? Hidd el ők még nagyon tudják, hogy mennyi az elég és mikor kér újra. Jól csinálod!
2020. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor etesse a férjed, ha szerinte nem jól eteted. Hogy lehet egyáltalán nem jól etetni? Nem mindig ugyanazok az igények.
2020. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!