Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi tortenhetett az alvasaval?

Mi tortenhetett az alvasaval?

Figyelt kérdés
Kislanyom 2 hos kora ota atalussza az ejszakat, johetett mozgas fejlodes, fogzas, front, idegen helyen alvas barmi... o reggel 7-fel8kozott kelt mindig. Most pedig 3 hete mar felkel brutalis koran, 5korul de van h mar 4:15kor sirva ebred. Vissz tudom altatni de csak 10 percekre aztan megint altatni kell. Probaltuk h kesobb feltetjuk le, nem jott be. Egyszeruen nem ertem mi tortent a jo alvo gyerekemmel:( 1 eves egyebkent:( nagyon szomoru vagok, van egy testvere kicsi a lakasunk mindenki hall mindent es igy mindenki faradt:( nagyobbik lanyom panaszkodik egesz nap h almos es mikor alszik ujra a kisteso:(
2020. jún. 25. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mikor es mennyit alszik napkozben? Mozgasfejlodesben hol tart? Nem kezdett el jarni?
2020. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fel10-11 kozott alszik 1 orat, es delutan fel3-4 kozott vegig alszik. Este fel8-8kozott kerul agyba.

Maszik, ul, felall, lepeget a butorok mellett. Nem hiszem h a mozgasfejlodes lenne mert pl nem all az agyba ha bemegyek ejjel amikor felebred.

Arra gondolok h alljak at a napi 1 alvasra esetleg?? Bar nem hiszem h birna...

2020. jún. 25. 12:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom és teljesen megertem, hogy kétségbe vagy esve. De ne feledd el hogy az ilyen piciknek még nagyon sokat változhat az alvásuk. Az is lehet hogy már nem fog 7-8-ig aludni, hanem hamarabb fog kelni (mondjuk tudom, hogy 6-7-ig valahogy ki kell tolni mert ez így gyilkos) de az is lehet hogy ez csak egy ideiglenes dolog.

Annyi minden befolyásolhatja nekik az alvást. Idegrendszeri fejlődés (akár mozgás akár beszéd miatt, de sok minden másban is nagyot fejlődnek 1 évesen), lehet hogy a foga jön és nálunk pl. 1 év körül kezdődött egy szeparacios időszak is, ami azóta is tart es egy picit erősebb is (nekem 16 hós kisfiam van).

Illetve egy dolog jutott még eszembe, hogy lehet át akar állni az egy alvásra és ez borít mindent.

Azzal mondjuk nem veszitessz ha egy nap megpróbálod csak délben letenni.

Az én kisfiam 11-12 hónapos korától így alszik:

Este: 20.00-20.30-tól 6.00-6.30-ig (szinte sosem kel fel jó régóta már)

Napközben: kb. 12.00-től 15.00-ig.

Van mikor a délutáni kicsit kevesebb de van hogy akár több is.


Én is kivagyok a reggel 6-os keléstől🥺 de tény, hogy még mindig jobb mint korábban kelni.

Egyébként az én gyerekem is egész jó alvó volt mindig is. Ő hónaposan kezdte átaludni az éjszakákat, de nálunk is volt 2 ilyen korán kelős periódus. Mindkettő mozgásfejlődéssel volt kapcsolatos.

1. 7-8 hós kora között pár hétig a mászás beindulásakor

2. 10-11 hós kora között mikor elkezdett járni.


Azóta nyugi van, de 6-7 között ő mindig felkel.

Kitartás! Remélem tudtam segiteni.

2020. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, igen, arra gondolok, hogy sok lehet a napi ket alvas.
2020. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!