Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka, hogy 11...

Mi lehet az oka, hogy 11 hónapos kislányom egyik napról a másikra aggasztóan síróssá-nyűgössé vált?

Figyelt kérdés
Egy nagyon nyugodt baba volt eddig, de már egy ideje az történik, hogy éjszaka fölébred félősen sír (nagyon) és ki kell venni az ágyából, megvárni míg megnyugszik és ha felsóhajtott és már nem is nyöszörög, akkor mehetünk vissza aludni. Egyedül el is alszik mint mindig és 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Szeparációs szorongásnak késő? Vagy mi lehet ez? Szokott néha úgy ébredni, hogy felsikít és nagyon sír, mintha álmában megijedne. De most már mindig sírósan kel és ettől nem tudja magát kipihenni rendesen. Ez előtt úgy hallottam meg, hogy felébredt, hogy beszélgetett vagy csörgött a játékával, vagy kidobta a cumit. Az alsó kettő metszőfoga kint van és kibújásukkor nem volt semmi gond. Ettől még a felső fogak kibújása fájhat? Olyan rossz érzés, hogy nem jó neki valami és nem tudok segíteni azon kívül, hogy mellette vagyok. Ha megijedt valamitől mit tudok tenni? Én elég szorongós voltam hiába vigasztaltak és nem akarom, hogy neki is ilyen nehéz legyen.
2010. aug. 1. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia.Képzeld,az én 11 hós lányom is nemrég kezdte ezt a sikítós sírást és nyűgösséget.Igaz,neki jön a második foga,de az is lehet,hogy a felső fogak is beindultak már,meg én is a szeparációs szorongásra gondolok,mivel nálunk eddig még nem jelentkezett.Úgy tudom,nem mindenkinél 8 hónapos kor körül van.Az enyém napközben is nyűgös és állandóan a nadrágomba kapaszkodik,hogy vegyem fel.Szerencsére társaságban jól érzi magát,el lehet vonni a figyelmét,nem félős.
2010. aug. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk is jól érzi magát, ha el van foglalva, vagy megyünk valahová, séta közben, emberek között. Kimondottan az alvásnál vannak gondjaink. Köszönöm a válaszod!
2010. aug. 1. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!