Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, hogy 8 hónapos...

Az normális, hogy 8 hónapos kislányom annyira sír, hogy nem vesz levegőt? Tegnap már lelilult.

Figyelt kérdés
Tegnap elesett és beverte a buksiját, de nem nagyon, esett már nagyobbat is. Annyira sírt, hogy nem vett levegőt, lila lett, kétségbe estem, csak ráztam, odaadtam Apának, mire vett levegőt. Mit tegyek ilyenkor? Rázni kell vagy mit? Mostanában sajnos többször is előfordul. Ma reggel is ilyen volt. Máskor amikor jobban beüti valamijét, fel se veszi, amikor meg csak inkább megijed, akkor nem kap levegőt. A frászt hozza rám, aggódom.
2011. okt. 30. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
fújni kell az arcát
2011. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rázni nem szabad, mert megpattanhat egy ér az agyában!!!!


Ilyenkor vag hitelen bele kell fújni, vagy kevés hideg vizet föcskölni az arcába.

2011. okt. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Nyugi testvérem gyereke is ezt csinálja. Már kis kora óta. Képes addig nem venni levegőt míg össze nem esik. És már az se használ ha arcába fújunk.
2011. okt. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
affektív apnoe.
2011. okt. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én babám 10 hónapos, és épp ma volt egy ilyen akciója. Eddig a fújogatás nálunk is bevált, de ma nagyon komolyan ránk ijesztett. Már a hideg víz sem segített, de aztán végül is nagy nehezen vett levegőt, de addigra már nekem is minden bajom volt, már sírtam is, a lábam is remegett, annyira megijedtem. Anyukáméknál voltunk, ő már azon gondolkodott, hogyan lélegeztesse. Két hónapja volt még egy ilyen eset, kérdeztem a háziorvost ilyenkor mit lehet tenni, erre elmésen az volt a válasza, hogy "áá, nyugalom, vesz ő levegőt"... Picit kibuktam rá...

Anyukám szerint én 3 éves koromig csináltam, mikor egyszer annyira kibukott, hogy rám ordított az utcán, hogy azonnal vegyek levegőt, vagy nagyon elfenekel:)

Fújogatás, hideg víz, enyhe rázogatás, később pici pofozgatás, ez a mi praktikánk. Mindenesetre szerintem érdemes utána nézni, hogyan kell babát lélegeztetni, én is most ezért jöttem fel a netre.

2011. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok gyerek csinálja,van ,akinél semmi nem használ,csak az,hogy addig ordit légvétel nélkül,amig el nem ájul és akkor automatikusan vesz levegőt.

Az unokaöcsém még 4-5 évesen is képes volt hányós,vagy olyan hisztit produkálni amikor nem vesz levegőt,csak ekkor már direkt,mert tudta,hogy az anyjáék megijednek ettől és engednek a hisztinek,afféle zsarolás volt..

Amiket lehet tenni: fújás az arcába,hideg vizzel megmosod (de nem leöntöd vagy a csap alá dugod a fejét).

amit ne tegyél: RÁZÁS,pofozás

És minden akciót minél nyugodtabban kezelni,ne lássa rajtad a gyerek,hogy frászt kapsz,mert akkor később tudatosan fog ezzel zsarolni,hisztizni

2011. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jézusom mik lehetnek később! Azóta már nem rázzuk, fújunk rá, ami eddig használt is. Ha már látjuk, hogy ez az a sírás, akkor már fújjuk. Csak az idegesít, hogy szinte naponta előfordul.
2011. nov. 2. 06:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kiviszem a levegőre,ettől általában javul a helyzet.Persze nem sok időre nehogy megfázzon ha nagyon hideg van akkor csak kinyitom az ajtót és hívom neki a kutyánkat ettől elterelődik a figyelme és általában megnyugszik(általában)
2011. nov. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!