Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ennyire ragaszkodó...

Másnak is ennyire ragaszkodó a babája?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hós és régebben jobban elvolt mással is, mostanában kizárólag velem van el. Ez csak azért problémás, mert néha-néha lehet az embernek elintéznivalója, ahová nem szívesen vinné el (főként ilyen időben) és másra (nagymamára) kellene hagyni. De pl. tegnap is annyira sírt, mert mamával hagytuk két órára, hogy alig lehetett megvigasztalni és lelkiismeret furdalásom van, annyira sajnáltam, de muszáj volt.....

Később gondolom már nem lesz annyira problémás, ha el tudom magyarázni Neki, hogy anya jön vissza nemsokára, de most még nem érti, csak azt látja, hogy nem vagyok mellette. :(


2008. nov. 25. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


A lányom most lesz 7 hónapos, és nála is valamikor 6 hónapos korában kezdődött ez a kötődés. Annyira ragaszkodó, hogy mikor kicsit rosszabb passzban van, még azt sem viseli el, hogy a látószögéből kikerülök.


Sokan nyugtatnak, hogy ez csak ideiglenes, és el fog múlni. Csak ezt tudom én is neked mondani. Az biztos, hogy az elején még az apukájával sem volt el, ma viszont már igen. Bár nem sokáig, de legalább 2 szoptatás között elvannak együtt.


Üdv:

Zita

2008. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A lányom 7 hónapos és nálunk most kezdődött, nem lehet másra hagyni mert rögtön sír. Azt sem viseli el, ha nem lát. Úgy van csak el mással, ha engem is lát közben. Engem is nyugtatnak, hogy elfog múlni csak ki kell várni.

Hát..most várunk:)

2008. nov. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ez a szeparációs félelem, ami 6 hónapos kor körül jelentkezik és valóban elfog majd múlni, csak idő kell hozzá.

Üdv

2008. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam 4,5 hónapos és már 3 hónapos kora óta nem tudom itthon hagyni max apukájával egy órát.

Ha a nagyival marad,akkormeg úgy sír,hogy feldagadnak a szemei.

Ha hazaérek és átveszem megszeretgetem azonnal abbahagyja.

Kicsit nehéz mert az utóbbi másfél hónapban már szinte sehova nem megyek,de előbb utóbb remélem kinövi:)

2008. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Úgy látom nem vagyok egyedül a problémával... :) Köszi a válaszokat!
2008. nov. 26. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!