Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött kinti levegőhöz...

Újszülött kinti levegőhöz való szoktatása - hogyan?

Figyelt kérdés

35 hkm vagyok, és érdeklődni szeretnék, hogy ki-hogy oldotta meg a babája kinti levegőhöz való szoktatását? Olvastam, hogy kb. 2 hetes korától lehet elkezdeni, eleinte úgy, hogy a saját szobájában a nyitott ablakhoz odavinni, aztán szép fokozatosan kimenni vele pár percekre. Előtte szellőztetni csak úgy szabad, hogy nincs benn a szobában.

Ez konkrétan azt jelenti, hogy nem ülhetek ki vele pl. a nappaliba, ahol nyitva van a teraszajtó, hanem 2 hetes koráig a "keszonozva" szellőztetett szobában lehet csak tartózkodni vele? Mennyire kell ezt szigorúan venni? Mi történhet, ha 2 hetes kora előtt "érintkezik" a kinti levegővel? Nyilván a kórházban nem megoldható az ilyen jellegű elszeparáltság, valamint haza is kell hozni onnan, amikor kinn is, a kocsiban, a forgalomban, stb. találkozik a - nem túl tiszta - levegővel.

Természetesen, mindent aszerint fogok csinálni, ahogy a Babának biztonságos, de nem tudom, hogy pontosan mire kell figyelni. Sajnos nem egyedül lakunk a házban, van másik kisgyerek is (testvéreméké), a meleg miatt állandóan nyitva van a nappaliban a teraszajtó, mindenki mászkál.

Köszönöm a segítségeteket!

35 hkm



2020. jún. 30. 14:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%
Ennek az óvatos szoktatásnak még télen van értelme. De most? Megfogod, kiviszed az utcára, és ennyi. :) Csak ha lehet, ne délben. :) De ha mondjuk nem első gyerek lenne, és mennél a nagyért 2-re a suliba, akkor kánikulában is kivinnéd. Nyugi, csak lazán, ez csak levegő. :)
2020. jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekorvos pl nálunk így kezeli a dolgot: ha anyuka jól érzi magát és szeretne menni akkor akár már mától mehetnek sétálni.

Ez volt az első látogatáson miután hazajöttünk a kórházból.

Egyébként ott sem szellőztetik a gyereket az ablaknál mielőtt hazaadják. Logikusan az első sétára már meg is volt a babának.

2020. jún. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért, de amíg barlangban laktak az őseink, akkor sem foglalkoztak a fokozatos levegőhöz szoktatással, aztán mégsem halt ki az emberiség. Tudom, ez nagyon gáz hasonlat, de azért érted, a levegőtől, főleg így nyáron, nem lesz semmi baja. Idegenek kezébe ne add, de babakocsiban, árnyékban simán viheted már az elejétől fél-1 órára sétálni a levegőre.
2020. jún. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég. Ennyi sületlenséget egy posztba... :D nagyon is jól érzed, hogy hülyeséget mondtak neked/ hülyeséget olvastál. Felöltözteted a babát az aktuális idôjárásnak megfelelôen, beteszed a babakocsiba vagy a hordozókendôbe és mentek, amerre gondolod. Addig, amíg jól esik. Ennyi a történet.
2020. jún. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő, nem kioktató válaszokat.

Pont azért kérdeztem, mert túlzásnak tartom azt a jellegű óvatosságot, amit beharangoznak, és kíváncsi voltam tapasztalatokra. Nyilván országonként, kultúránként, de még településekként is eltérhetnek a szokások. Jót akarok a gyereknek és nekünk is, nem gondolom, hogy ez probléma lenne. Nem vagyok egy vaskalapos típus, de első Baba, így nincs tapasztalatom. Én csak örülök, ha hamarabb kimászkálhatunk majd vele.

2020. jún. 30. 16:59
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugy szoktatod hozza, h kiviszed es kesz😀 planr nyaron, nincs ilyen.
2020. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azon értetlenkedek, miért etetik még mindig ilyen butaságokkal a kismamákat. Teljes mértékben logikátlan, hogy ne menj ki a gyerekkel a friss levegôre.
2020. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy bezarkozz mar nyaron a hazba. Elso naptol kiviheted. Jokat fog aludni a levegon.
2020. jún. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, miért hülyeség ez kapásból? Csak abba gondolj bele, hogy amikor a kórházból hazaviszitek, már akkor is ki kell vinni, elvégre az autóig el kell jutni valahogy. Van akinek nincs is autója, mégis hazaviszik a babát.

Áprilisi, februári és decemberi születésű gyerekeim vannak. Az áprilisit szinte az első naptól otthon már kivittem, többnyire átmentünk a nagymamához, mert nekik volt erkélyük és ott aludt babakocsiban. A másik kettő szintén. A decemberi 3 hetes volt karácsonykor, anyámékhoz mentünk vele családi banzájra.

Ne tartsd búra alatt a gyereket!

2020. jún. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!