Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött kinti levegőhöz...

Újszülött kinti levegőhöz való szoktatása - hogyan?

Figyelt kérdés

35 hkm vagyok, és érdeklődni szeretnék, hogy ki-hogy oldotta meg a babája kinti levegőhöz való szoktatását? Olvastam, hogy kb. 2 hetes korától lehet elkezdeni, eleinte úgy, hogy a saját szobájában a nyitott ablakhoz odavinni, aztán szép fokozatosan kimenni vele pár percekre. Előtte szellőztetni csak úgy szabad, hogy nincs benn a szobában.

Ez konkrétan azt jelenti, hogy nem ülhetek ki vele pl. a nappaliba, ahol nyitva van a teraszajtó, hanem 2 hetes koráig a "keszonozva" szellőztetett szobában lehet csak tartózkodni vele? Mennyire kell ezt szigorúan venni? Mi történhet, ha 2 hetes kora előtt "érintkezik" a kinti levegővel? Nyilván a kórházban nem megoldható az ilyen jellegű elszeparáltság, valamint haza is kell hozni onnan, amikor kinn is, a kocsiban, a forgalomban, stb. találkozik a - nem túl tiszta - levegővel.

Természetesen, mindent aszerint fogok csinálni, ahogy a Babának biztonságos, de nem tudom, hogy pontosan mire kell figyelni. Sajnos nem egyedül lakunk a házban, van másik kisgyerek is (testvéreméké), a meleg miatt állandóan nyitva van a nappaliban a teraszajtó, mindenki mászkál.

Köszönöm a segítségeteket!

35 hkm



2020. jún. 30. 14:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz. Vidd majd ki babakocsiban, legalább ő friss levegőn lesz, te meg sétálsz egy jót.
2020. jún. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Városban vagy falun éltek? Mi falun, kislányommal 5 napig voltunk kórházban, akkor ugye nem volt kint, bár a kórházban is nyitva volt a szoba ablak... Utána mentünk gyerekorvoshoz, azt mondta délelőtt és délután is menjünk ki 15-20 percre, ekkor volt 1 hetes, aztán mindig többet voltunk kint(augusztusi baba, nyilván nem a legnagyobb déli melegben). Nyugodtan ki lehet vinni, nem kell burokban tartani.
2020. jún. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Téli volt a kislányom. Szinte azonnal kivittük sétálni,amint egy kicsit is jobban éreztem magam. Ez kb. 6 naposan volt. Szerintem nagyon túl van aggódva ez a téma. Szerintem kiviheted nyugodtan sétálni. Nyári baba lesz még az sincs, hogy megfázik,ha jó az idő.
2020. jún. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Nyár közepi gyerekkel már 1,5 hetes korában mentünk sétálni. Családi házas környéken lakunk, nincs nagy autó forgalom, meg van egy nagyobb gyerekünk is. A kicsi már 1 hetesen kint aludt az árnyékos teraszon délutánonként. Jobb volt neki, mint a lakásban.

Nyugodtan vidd 2 hetes kora előtt is levegőre. Huzatban ne legyen a lakásban, erre figyelnék.

2020. jún. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Kertvárosi részen lakunk, nincs nagy forgalom, a levegő elég tiszta. Megnyugtató olvasni, amiket írtok, kicsit én is túlzásnak éreztem, hogy nem lehet vele egyáltalán kimozdulni, gondolom, valamilyen szinten neki is jobb a friss levegő... Közösségbe természetesen nem megyünk majd vele az első oltásig.

2020. jún. 30. 14:11
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Július végén született a fiam. Ahogy hazajöttünk, az udvarra már kivittük levegőzni. Ráadásul júli végén, 30 fokok voltak, muszáj volt ablakot is nyitni sokszor.

Kisebb sétára kB 2 nap múlva már mentünk. Nagyobbakat 2 hét után.

2020. jún. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Derjaderja ***** válasza:
94%

Butaság a szoktatás. Mi 6 napisan vittük először sétàlni januárban 0 fokban.

Annyi, hogy a hideghez, meleghez nem baj ha olyan értelemben szokik,.hogy ne rögtön órákra vidd ki.

A napvédelem meg extrem fontos.

2020. jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Derjaderja ***** válasza:
92%
Az oltás meg nem befolyásolja a kivivést, nézd meg, mi ellen van. A(z átoltottság miatt) kvázi kihalt betegségekre. Ettől még kell, de mindent, ami tényleg el is kapható, ugyanúgy elkaphat.
2020. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
Beteszed a baba kocsiba és kitolod az udvarra????? Mi olyan nehéz Ezen?
2020. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Valahogy a kórházból is haza kell hoznod 🤷 Vagy beállsz a kocsival a váróba? :D Viccet félretéve, 5 napos kora óta kint alszik a lányom a babakocsiban napközben. 14 hónapos, még nem szólt, hogy baja lenne. Lazábban anyukám, így nagyon hosszú lesz az első pár hónap.
2020. jún. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!