Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 évesem lebukfencezett az...

2 évesem lebukfencezett az ágyról. Nagy baj lehet? Meghúzódhatott a nyaka?

Figyelt kérdés

Altatni próbáltam, ott voltam mellette. Nagyon nehezen aludt el, hisztizett még előtte. Leterítettem az ágyra a kis textilpelust a feje alá,nem az ágy szélén, hanem közvetlen mellettem volt, egy pillanat alatt gondolt egyet és hátravetette magát hisztijében. Szóval lebukfencezett az ágyról. Sírt, de nem annyira nagyon. Megnyugodott aztán el is aludt. Most aggódom, hogy kibicsiklott-e a nyaka, vagy meghúzódott-e neki... Orvoshoz elvigyem mindenképp, miután felkel?

Mire kell ilyenkor figyelni?



2020. jún. 30. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy semmi baja nem lett.

Puhára esett a feje vagy keményre? Ha puhára, akkor semmi gond sincs. Ha keményre, akkor pár napig figyeld, nem hányik-e. Mert ha igen, akkor agyrázkódást szenvedett, akkor vidd orvoshoz. Egyébként nem érdemes.

2020. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát falemezes padlóra esett, azon meg van egy szőnyeg. Hát figyelgetem majd, remélem nem lesz baj.
2020. jún. 30. 14:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem olyan vastag szőnye viszont, régebbi vékony...
2020. jún. 30. 14:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 hónaposan esett le a lányom az elég magas ágyunkról, semmi baja nem lett (most már 3 éves múlt :)). Ha nem ütötte be a fejét semminek az éles peremébe, nem valószínű, hogy a padlótól baja legyen. Nagyon strapabírók ezek a pindurok :) Ha fájt volna neki, sírt volna nagyon, ne izgulj!
2020. jún. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Miután leszereltük a rácsot az ágyáról, volt néhány "zseniális" esése, mind akkor történt, mikor aludt, én kamerán keresztül láttam.


Egyik alkalommal fordult egyet, és legurult az ágyról, a földön még gurult egy keveset és kikötött a szőnyeg másik végén. Mit csinált? Aludt tovább.

Olyan is volt, mikor álmában megébredt, felült háttal a földnek, vissza akart feküdni, erre hátravágódott, és puffant egyet háttal a szőnyegen. Mit csinált? Aludt tovább, én meg azt se tudtam, hol nyúljak alá, hogy visszategyem.

És még biztosan voltak ilyen esetek, mert nem egyszer kellett visszaraknom a helyére.


Egy két éves nagyon strapabíró, nem olyan, mint egy pár hónapos kisbaba. Én a helyedben figyelném egy ideig, de nem tulajdonítanék neki túl nagy jelentőséget. Ha nagyon aggódsz, hívd fel a gyerekorvost, mi legyen.

2020. jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
Én nagyon szeretnék ide írni valamit (nekem még nincs gyerekem), de szóval szerintem az úgy nem rossz, ha csak úgy alszik a gyerek, mondjuk a földön egy szivacsmatraca van. De nem az a feltekerhető, hanem az a 6-8 centis vastag pihe-puha; amit huzatba lehet dugni. Meg mégegy eszembe jutott egyszer néztem egy videót, amiben az volt, hogy mondta a csávó azt többek között; hogy a rácsos ágy az nem jó; mert akkor úgy nagyon beleivódik a gyerekbe, hogy vannak határai; és akkor nemtom, hogy valami ilyet mondott , hogy tehát nem tesz jót neki. Arra gondolok, hogy asszem, valami olyasféle módon értette, hogy mindig majd behódoló lesz; tehát hogy nem mer majd kiállni az igazáért és megvédeni magát; hanem majd behúzza a füleit, összehúzza magát, és meghunyászkodik, hogyha valami igazságtalanság éri őt. Vagy nemtom, most ez is eszembe jutott, hogy esetleg nem mer majd pl kreatívabb lenni; úgy engedni elszárnyalni a gondolkodását; vagy ilyesmi. Hogy mindig csak abban a "dobozban gondolkodik", amiben éppen benne van; tehát mindig majd csak ilyen keretek között mozog majd gondolkodásban is. De amúgy asszem, hogy a behódolásra vonatkozott; hogy ha igazságtalanság éri őt; hogy már nagyon korán beleivódik, hogy "be van zárva".
2020. júl. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Tudom hogy az utolsó válasz egy éves, de akkora b@®.mság hogy az fájdalom. Az emberek többsége szerintem rácsos ágyban alszik. Nekem is olyan volt..és nem lettem egy behódoló kalitkába zárt szerencsétlen ember :D olyat én is hallottam, hogy a rácsos ágyat csak alvásra használjuk és csak este, de ennyi.
2021. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!