Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig lesz ez így? Ugye...

Meddig lesz ez így? Ugye változni fog hamarosan a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 8 hónapos babámnál beindult egy újabb mozgásfejlődés, mászni tanul. Eddig nagyon "jó baba" volt, 2 hónapos korától átaludta az éjszakákat, de most már két hete agyrém az egész és legszívesebben kiszaladnék a világból :( Éjjel 6-7x kel, és nem elég hogy felveszem, vigasztalom, elaludna szegény, de amikor leteszem felébred, és megint kiabál. Férjemmel felváltva próbáljuk elringatni, idegesek, kialvatlanok vagyunk, egymással veszekszünk a fáradtságtól. Neki korán kell kelnie a munka miatt, ráadásul veszélyes munkát végez, hajnaltól késő estig, de le akarja venni a fele terhet a vállamról, szóval rendes, nem is ez a baj. Ebben a melegben keveset alszik, keveset eszik a kislány, ráadásul egyszerre beütött a szeparációs szorongás is, folyton kiabál utánam, ha kimegyek pisilni, visszajövök, és folyik már a könnye. Ahova lehet kiviszem magammal, sokat dédelgetem, játszom vele, még a házimunka se érdekelne hogy elmarad egy időre, mégsem jutok ötről a hatra. Így is bűntusatom van, hogy ott kell hagynom egy percre a járókában, kiságyban, szőnyegen...

Egyébként nagyszülők nem opció, messze élnek/meghaltak.

Kérlek írjatok valami biztatót, mert sokszor a sírás kerülget. Megszoktam, hogy eddig könnyű volt vele, és nem tudom, hogyan nézzek szembe ezzel, nagyon szokatlan ez az egész.


2020. júl. 2. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Gondolj arra, hogy ez csak egy átmeneti idő.Meg arra, hogy van aki ezt évekig csinálja, mire egyáltalán egy éjszakát is végig alszik a gyereke.Ha nappal alszik te is feküdj mellé és aludj, az valamennyit segít az alváshiányon, ne haragudj rá ez most egy ilyen időszak.Ha szerencséd van és begyakorolta a mozgást minden visszaáll az eredetibe, ha nem akkor kicsit nehezebb lesz ezután.Fogadd el most ezt a helyzetet,mást úgy sem tehetsz.

Amúgy nem fogzik véletlenül? Az is okozhat ébredéseket.

2020. júl. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Óh, igen a fogzás. Felül dagad az ínye, de még nem tört át. Géllel kezelem jobbára. Köszönöm a válaszod :)
2020. júl. 2. 13:37
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
En sem aludtam mar vagy 2 eve...2 gyerekem van a lanyom masfel eves es mikor o vegre megtanulta ataludni az ejszakat, megszulett a kisfiam. Azt csinalom en is, hogy amikor alszanak rogton lefekszem en is s ha pihentebb vagyok akkor nyugodtabb is es ezt az erzest veszi at a kicsi is...ha folyton es egyre idegesebb vagy a babad is egyre nyugtalanabb lesz es ez egy ordogi kor. Elsosorban te probaj kicsit nyugira valtani es meglatod o is rendben lesz. Kitartast.
2020. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

Pontosan ugyanez volt nálunk is 8 hónapos korában. Órákig altattam, 10 perc alvásért. Amint letettem sikítva ébredt. Egyszerre volt szepás, jött két foga, és kezdett mászni.


Leírhatom, hogy nálunk mi vált be, de ez nem az egyetlen megoldás. Sokak szemében még csak nem is jó, sőt tűzzel vassal ellene vannak. Nekünk ez vált be, és szeretjük is. Mi magunk közé vettük, onnantól aludtunk mind. Ha rátört a szepa csak hozzám bújt vagy néha rám mászott és aludt tovább. Nappal is rögtön kiegyensúlyozottabb lett.

De mondom, nem ez az egyetlen megoldás. Fogat összeszorítva ki is lehet bírni ezt a kb két hónapot amíg ilyen súlyos a szepa utána azért oldódik. Vagy oda huzzatok a kiságyat magatokhoz, és akkor ott van, de még sem a ti ágyatokban. Vagy egy időre te költözöl mellé. Látod vannak azért lehetőségek, nektek kell eldonteni mi fér bele.

2020. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 es, ezt mi is bedobtuk egy parszor es sokat segit mindenkinek. 3as voltam
2020. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposan van egy alvásborulás. Kitartás, el fog múlni. Nyilván közrejátszik a mozgásfejlődés meg a fogzás is,de 8 hónaposan nagyjából minden babának "elromlik" az alvása.
2020. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Érdekes dolgot találtam. Még sosem hallottam az alvásborulásról, valahogy elkerült ez az infó. Nagyon ez van :(

[link]

2020. júl. 2. 14:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos ez ilyen, 4 hónapos is van/volt. Kövesd az altatási rutint és helyre fog állni.
2020. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Hát, nem akarlak elkeseríteni, a lányomnál ugyanez 4,5 hónapos korában kezdődött, addig 5-7 órát aludt éjjel egy huzamban, onnantól 6-8-10-szer kelt éjszaka. 8 hónapos korában mi is magunk közé vettük az ágyba - nem kelt kevesebbszer, de legalább visszaaltatni nem kellett külön - mellre tettem, és azonnal visszaaludt... 2 éves koráig ugyanez volt, csak lecsökkent az éjszakai ébredések száma 5-6-ra... Akkor szoktattam le az éjszakai szopizásról, és azóta max. 1-szer kell ellenőrizni, megvagyok-e (most 3 éves múlt)... Már egy pár hónapja saját matracon alszik amúgy, de eddig nekünk tényleg az együtt alvás segített. Tarts ki!
2020. júl. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17%
Jah, tarts ki. Két év, és jobb lesz.
2020. júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!