Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üdv! Jelenleg Németországban...

Üdv! Jelenleg Németországban dolgozom mint gipszkartonos. Hamarosan hazaköltözünk a családdal és gipszkartonosként szeretnék tovább dolgozni, de mint vállalkozó az alkalmazotti viszony helyett. Milyen most az otthoni helyzet a szárazépítészetben?

Figyelt kérdés
Amikor hazalátogatunk általában kérdezik az ismerősök hogy mit fogok csinálni, s hogy miért nem csinálom ezt tovább, mert nagy igény van rá otthon és meg is fizetik. Ezt az ismerősi körben építkezők is alátámasztják. (Nem Budapestről és vonzáskörzetéről van szó, gondolom ott arányaiban nézve jobb a helyzet. 100km-re lakunk a fővárostól, tehát a napi ingázás sem kizárt amennyiben szükséges.) A munkámat jó minőségben, gyorsan, szabályosan csinálom. (A főnököm meg van elégedve velem.) A Jószaki.hu-n nézegettem a nagyobb városokban található, sok pozitív minősítéssel rendelkező “szakik” referenciaképeit. Sajnos elszomorító hogy otthon sokan milyen minőségű munkát készítenek úgy hogy közben a megbízó elégedett is lett az eredménnyel... Azt látom hogy az otthoni szint felett tudnék dolgozni minőség tekintetében, de elég ez? Van elég megbízás otthon? Elég ahhoz, hogy eleinte egy főt, később pedig egy alkalmazottat “eltartson”? A visszajelzések azt sugallják hogy ha hazamennénk akkor most kellene, nagyon sokan hagyták már el az országot az építőiparból, köztük sok gipszkartonos, s most kellene lépnem. Egy másik érdekeltségem miatt van már otthon egy Kft-m, tehát ezzel is előrébb vagyok, a gépek illetve szerszámok beszerzését már megkezdtem. A weboldal készül már, illetve valamiféle kisebb “marketing kampányt” is indítanom kellene, display hirdetésekre gondoltam hogy ott legyek a google kereséseknél is, akár csak regionálisan is. Az akarat és lendület meglenne részemről, de működne-e? Mi a véleményetek?

2018. nov. 1. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos találsz munkát (megbízást), nem aggódnék. De lehet, hogy nagyobb projekteken alvállalkozóként könnyebb elindulni, mint beleugrani a szabad piacba.
2018. nov. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy lenne munkád. Budapesten főleg.


Kb. lasszóval kell fogni az iparosokat és még a legtrógerebb link hereverő iparos is elkér 30e-s napidíjat - és a munkája is xar. A minőségi munkát végzők meg nem ritákn 50-100e / nap dolgoznak max egy segédmunkással (bár tapasztalatom szerint gyorsabban is, mint a trógerek)

A jó iparosnak pár hónap alatt olyan híre megy, hogy több hónapos várólisták vannak. Haverom most vett új házat, az asztalosára január végéig (!) kell várni, mert addig fullon van melóval. És ez nincs másként a többi jó szakmunkással sem. Ha még jó is vagy, szépen dolgozol akkor főnyeremény.


A gipszkartonozás nagyon népszerű mostanság, mert gyors, tiszta és pontosabb, mint a vakolás (főleg megfelelő szakember hiányában...), illetve olcsóbb, mint a válaszfalazás és sokkal gyorsabb is.

2018. nov. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Bolond vagy, ha hazajössz.

2. Marketingre nem fog kelleni költeni...

2018. nov. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!