Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpépek, nassolni valók?...

Tejpépek, nassolni valók? Igen vagy nem?

Figyelt kérdés

A kislányomat nagyon szeretném egészségesen táplálni...de ő ezt nem szeretné 🤣 en adnám neki a főzeléket, gyümölcsöt...

Vettem natúr tejpepet mert ugy gondoltam az a kisebbik rossz,de azt sem szeretne elfogadni...nem szeretném mar kiskorban a "hulyesegre" szoktatni...ti babáitok miket esznek? Szerintetek is annyira bűnös dolgok az ízesített tejpépek?



2020. júl. 4. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem èhes? Nem adnèk neki nasit. Mennyi idős. Pròbalkozz màs ìzekkel, fűszerekkel, àllaggal, zöldsègből, gyümölcsből rengeteg van, nem szereti senki sem mindegyiket.
2020. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
8 hónapos...6 hónaposan kezdtük...reggel 8-9 közt reggelizik (szoptatom) és negyed 1 körül vagy fél 1 körül szeretném neki adni az ebédet...probalom kóstoltatni...a házi cuccok mar szinte egyáltalán nem kellenek neki csak a bolti...pedig olyan nagy szeretettel főznék neki...mar szinte csak gyümölcsöt eszik...abbol is csak a szilvát nagy nehezen...nem értem ☹
2020. júl. 4. 15:32
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Én semmi édes tejpépet nem adtam a kisbabámnak. Stracsatellás tejpép stb. jesszus! Láttam anyukát, amint sütit majszoltat a babájával egy padon. Kölesgolyó, grissini, pufi, ezek nagyon jó alternatívák. Semmi csoki, vanília, édes. Most egy pár hónapig rengeteg friss, szezonális gyümölcs, zöldség van, tehát lehet válogatni, akár együtt menni a piacra és már kóstolhat is. Nyilván nem kell nagy felhajtást neki kerekíteni. A szilva most nem érik, ezért azt nem vennék, hanem meggyet, cseresznyét, ribizlit, amit éppen most árulnak, illetve borsóból pürét csinálni, stb. Ha maradsz a boltinál, akkor sem édességet vennék.
2020. júl. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Elsőnek anno adtam de megbántsm. Teljesen felesleges,rákap utána persze hogy nem kell a répa meg a tök 🤣 2.nak nem adok.
2020. júl. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
én majdnem 1,5 éves koráig gyümölcsön kívül semmi édeset, semmi boltit nem adtam neki (kölesgolyón, kiflin/kenyeren és kukoricapufin kívül). Mindent én főztem otthon, nem sóztam, alig fűszereztem. Azóta persze már mindent eszik (3 éves múlt), imádja az édeseket is, persze, de gyümölcsből és zöldségből akármennyit meg tud enni, nasinak is gyakran csak paprikát kér. Az is lehet, hogy még bőven meg kell szoknia az ízeket, ha 8 hónapos, akkor még csak kb. 2 hónapja kezdted a hozzátáplálást, gondolom - simán lehet, hogy csak még nem szokott hozzá. Legyél türelmes, és ne csak olyat adj neki, amit már tudod, hogy szeret. Kínáld mással is, hátha megszereti. És ha nem eszik "rendesen", inkább szoptasd meg, ha éhes, minthogy édeset adj neki...
2020. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Annak ellenére ,hogy vigyáztam rá, hogy mit adok a gyereknek nem lesz baja,hogyha időnként kap tejpepet vagy mondjuk egy túró rudi belsejét. Ragcsanak kolesgolyot adtam amúgy,szerette nagyon vagy a dmben/rossmannban lehet kapni egy csomó egészséges ragcsalni valót. Nyilván nem kell tele tomni felesleges cukorral.
2020. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Én adok neki, mondjuk én nem vagyok biomami.
2020. júl. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8 hónaposan, főleg melegben elèg egy kis gyümölcs. Esetleg ha a kezèbe adsz puha darabkàkat, akkor szìvesebben eszik. Vagy ha egyszerre esztek az asztalnàl, ès ugyanazt kòstolhatja amit ti.
2020. júl. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg a Sinlacot/Sinemilt gyümölcshöz, vagy fözelékhez keverve, ezek is pépek, de kevesebb a cukortartalmuk. Szoktam velük sűríteni, vagy ízeken finomítani(most például a meggyet ezzel eszi meg a 8 hónapos lányom).

A tesók is kaptak anno, ők is szerették.

2020. júl. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!