Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerek kontra szülők?

Gyerek kontra szülők?

Figyelt kérdés

Tapasztalt anyukák, ti, hogyan kezelitek ha a gyerek nagyon akaratos? Kezdek egy kicsit kétségbe esni. 12 hónapos a kislányom, nagyon akaratos baba. tudom, hogy most alakul a személyisége és már most el is éri amit akar. Első baba, a nagyszülőknek első unoka ezért már az elején elrontottuk a dolgot "elkényeztettük".

Van valami recept arra, hogy hogyan legyen valaki jó szülő?


2010. aug. 2. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tuti recept nincs! Minden gyerek más természetű. Ne engedjétek neki meg, amit akar,akkor sem ha sír. De mindig legyetek következetesek. Ha valaki megtilt neki valamit,akkor más se engedje meg neki. Csak így tud alkalmazkaodni az elvárásaitokhoz.

Ha viszont ráhagytok mindent,akkor még akaratosabb lesz. Később nem lehet,csak nagyon nehezen leszoktatni róla.

2010. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen pont ettől félek, hogy ha már most ilyen akkor később mi lesz? hiába próbálom,próbáljuk következetesen neveli, annyira akaratos, hogy elképesztő, ilyen vagyok én is és a férjem is. Az a baj, ha valamit nem kap meg akkor el kezd sírni, majd ordítani, potyognak a könnyei és ordít, ilyemkor gyengülök el és kapja meg amit akar.
2010. aug. 2. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:

14 hónapos a lányom.

Ha valami nem tetszik neki vagy akar valamit és nem kapja meg vagy elveszek tőle valamit, akkor megy a műsírás.

Egyrészt nagyon következetes próbálok lenni és amit nem szabad, azt hiszti árán sem szabad és pont. Ha nem tetszik, mehet panaszra, ahova akar, akkor sem fog a konnektorban nyúlkálni, ha estig ordít érte. De ilyen nem szokott lenni.

Ha nagyon nagy a rapli, akkor tök higgadtan megkérdezem:

"Befejezted?"

vagy

"Szólj, ha meguntad..."

De olyan is volt, hogy fogtam és arrébb mentem 1-2 lépést a fenti mondatok egyikével vagy belekezdtem a dolgomba (sosem hagyom magára ilyenkor sem).

Annyi a lényege, hogy ne érje el, amit akar, ne legyen hatása a hisztinek. Ha engedsz, csak rosszabb lesz szerintem. Ha ideges vagy, akkor is. Én megvonom a vállam és megvárom még befejezi a hisztit.

Eddig bevált, de a gyerekek nem egyformák, nem biztos, hogy mindenkinél jó ez a módszer. Anyafüggő is.

Majd kíváncsi leszek a dackorszakunkra :-))

2010. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jelöld ki a határait,de azon belül hagyd szabadon mozogni.Azért ennyire vad,mert keresi a határokat,ha tudni fogja hol vannak,kezelhetőbb lesz.

Azt tiltsd ami mindig tilos,és azt engedd meg amit mindig szabad.Ez nem zavarja össze.Engedd dönteni-pl melyik zoknit kéri,ilyen apróságokban-,ez magabiztosságot ad neki.Ne a "Nem szabad!"-tól zengjen mindig minden,inkább azt mutasd meg neki,amit SZABAD.Tudatosítsd benne,h ha betartja a szabályokat,te bízol benne.(Bár ez persze nagyobbaknál működik biztonságosan,pl az én gyerekeim ha előre is szaladnak,MINDIG megállnak az út szélén,de nálunk már a kicsik is elmúltak 4 évesek.Tehát hagyom őket előreszaladni.)

2010. aug. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2010. aug. 3. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!