Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek, ha egy baba nincs eleget szabad levegőn?

Figyelt kérdés

Sajnos a Kicsikém visít a babakocsiban.

Ilyen kánikulában meg halálra izzadja magát, na meg én is előszeretettel csúszom össze a melegben.

Van egy nagy erkélyünk oda szoktunk 15 percekre kiülni, de félek, hogy ez kevés neki.

A lakásban folyamatosan nyitva vannak az ablakok, még éjszakára is......de félek, hogy szüksége lenne a több friss levegőre.

Egyébként 4 hónapos.


2010. aug. 2. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
több szabad levegő = több oxigén = élénkebb anyagcsere és agyműködés
2010. aug. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A levegő edzi a baba szervezetét. Hiába nyitod ki az ablakokat, akkor is beszorul a levegő, nem olyan, mint amikor szabadon jár kint az utcán vagy a természetben. Ha sokat van zárt térben, ritkán jut ki a friss levegőre, később az első hűvösebb szellő is megbetegíti, mert nem lesz hozzászokva. Biztosan van olyan lehetőség, módszer, amivel ő is megmarad a babakocsiban, ha meg nem, akkor legalább az erkélyen legyetek kint többet. Oda leteríthetsz egy plédet, azon játszhat a pici, mikor ébren van... persze, a veszélye réseket előtte zárd le, nehogy beszoruljon vagy kiessen!
2010. aug. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Ne aggódj, semmi baja nem lesz. 3 gyerekem van...
2010. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Minél többet van friss levegőn, annál jobb. Lehet akár mínusz is, eshet az eső is, de nálunk a minimum egy óra levegőzés naponta akkor is megvolt. Jó a gyerekeknek és nekem is.
2010. aug. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Az én kisfiam 1 éves koráig nem bírta a babakocsit, így nem volt más vittem az ölemben!

2010. aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
vizsgaidőszak alatt 3-4,5 hónapos koráig alig sétáltam a lányommal, talán 2-3 naponta egy félórát. semmi baja nem lett!
2010. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kenguruban?
2010. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Másik babakocsi?


Nekünk volt egy olyan kocsink, amiben nem maradt meg, csak sírt... lecseréltük és láss csodát:D

2010. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nem csak arrol van szo, hogy kell a friss levego, hanem a napsutes is. Jobban fejlodik az immunrendszere, a D vitamin jobban szivodik fel a szervezeteben. Sokszor, keveset tedd a babakocsiba, megszokja.
2010. aug. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Kérdés:

Mennyire fontos a mindennapi levegőztetés? Mennyi ideig tartson?


Válasz:

Nagyon fontos a csecsemőknek a mindennapi levegőzés. A szülők észlelik is mennyivel nyugodtabban alszik és sokszor jobban is eszik a baba levegőzés közben, után. Fél éves kor után pedig a babák már egyre kevesebbet alszanak séta közben és figyelik az ingergazdag környezetet. Ez szellemi fejlődésüket is segíti. A nyári időszakban nincs felső határa a levegőztetés idejének, akár egész nap kint alhat, játszhat a baba. Persze ez mindig félárnyékban történjen és nagy melegben a déli órákban inkább vigyük be őket a hűvös lakásba.

Dr. Gömöri Ágnes "

2010. aug. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!